Český prezident Václav Klaus dnes na pôde Poslaneckej snemovne podporil vládou Petra Nečasa plánované reformy a znižovanie rozpočtového deficitu.
Svoj asi 20-minútový prejav k poslancom hlava štátu využila aj na kritiku českého ústavného súdu, ktorý – podľa Klausa – vlani svojim verdiktom, ktorý znamenal zrušenie plánovaných predčasných volieb, zasiahol do politického života. Prezident varoval pred tým, aby sa z Ústavného súdu ČR, po boku Poslaneckej snemovne a Senátu, nestala nikým nekontrolovaná tretia parlamentná komora.
Pred poslancov prezident ČR predstúpil po sedemročnej pauze. Na zákonodarcov apeloval, aby bezhlavo nepreberali európske právne normy v rozsahu väčšom než je nevyhnutné, a aby sa pokúsili český právny poriadok zjednodušiť a spriehľadniť.
| ECOPRESS a.s. Seberíniho 1 P. O. BOX 35 820 07 Bratislava (mapa) |
Predplatné Práca u nás iHNed.cz Kontakt |
HNcluby HNkonferencie HNsemináre |
Inzercia Online inzercia AIMmonitor |
|
| Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a dát je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona | ||||