10.08.2017, 08:03

Chcete predať pôdu bez problémov? Poradíme ako

Poľnohospodárska sa stáva národným bohatstvom. Mnohí vlastníci sa jej však potrebujú zbaviť. Ako čo najvýhodnejšie môžete pôdu predať a na čo si dať pozor? Čítajte vo štvrtok v Hospodárskych novinách.

Chcete predať pôdu bez problémov? Poradíme ako

Vlastníte pôdu a chcete sa vyhnúť špekulatívnym nákupom? V každom prípade neobchádzajte advokátov, či realitné kancelárie. Poradia vám, ako bezpečne pôdu predať. Čo by mala obsahovať kúpna zmluva a aké doklady k nej musíte priložiť. 

„Priamo oslovujeme klientov, či nemajú záujem pôdu predať. Chápem ich obavy. Mali by sa preto, skôr ak pozemky predajú, zaujímať, aké s nimi má plány samospráva. Tí, ktorí tieto informácie majú, ich budú mať snahu vykúpiť za niekoľko centov, “ varuje realitná maklérka Zuzana Lauková z MG real. Ceny sú podľa nej veľmi individuálne.

„Strašne to závisí od každej parcely, od jej rozmerov, či ide o podiely na pozemku alebo ide o plochu, ktorú vlastní jeden človek, aký je k pozemku prístup, aká je jej bonita, na aký účel je využiteľný, čo sa nachádza v jeho okolí. Veľa vecí treba zohľadniť.“ Napríklad, ak natiahnutie inžinierskych sieti nie je ťažké zrealizovať, potom sa podľa maklérky nebavíme už o centoch za meter štvorcový. Neodporúča ani unáhliť sa.

Na čo všetko musíte pamätať pred uzavretím kúpnej zmluvy, radia experti. Dozviete sa aj, ako máte postupovať, ak vás o pozemky pripraví pozemková mafia.

Kúpte si Hospodárske noviny.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.