20.09.2015, 00:49

Láska, manželstvo, deti, peniaze. Päť NAJ kníh, vďaka ktorým zmeníte seba i svet.

S túžbou spoznať sami seba a zmeniť sa, aby sme mohli zmeniť svet, v poslednom období sme sa najviac začítali do Šlabikára šťastia.

Láska, manželstvo, deti, peniaze. Päť NAJ kníh, vďaka ktorým zmeníte seba i svet.

Ak platí príslovie Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si, potom môžeme byť spokojní. Slováci s túžbou spoznať sami seba a zmeniť sa, aby mohli zmeniť svet k lepšiemu, v poslednom období sa najviac začítali do Šlabikára šťastia. Okrem najpredávanejšej knihy medzi dielami motivačnej literatúry vám prezradíme ďalšie tituly rebríčka TOP 5, ktorý sme zostavili z údajov distribútorov kníh Artfórum, Gorila, Ikar, Martinus a Panta Rhei.

Šlabikár šťastia

Pod týmto názvom nájdete vlastne trilógiu kníh Pavla Hirax Baričáka, určenú ľuďom, ktorí sa ešte stále hľadajú, alebo majú pocit, že by sa im zišla výrazne vyššia dávka šťastia (priznajme si, kto by si neželal mať viacej šťastia?) alebo chcú jednoducho zobrať život do vlastných rúk.

Autor neverí politikom, nie sú schopní zmeny, verí človeku: zmení seba, zmenu odovzdá prostredníctvom lásky deťom a tie zmenia zajtrajšok. Prízvukuje dôležitosť vďačnosti, sebaodpustenia, upozorňuje na prehnané ospravedlňovanie a sebaovniňovanie. Hľadá príčiny neistoty, strachu a bojazlivosti, nesprávne určenej vlastnej cesty. Hľadá cesty k vnútornej vyrovnanosti, jednoduchou a ľahkou formou nás učí umeniu byť šťastný.

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše

Dlhoročný americký bestseller Johna Graya, preložený do takmer polstovky jazykov, sa zaoberá tajomstvom hlbokého a láskyplného vzťahu medzi mužom a ženou. Vtipná kniha prezrádza príčiny partnerských problémov – tie spočívajú v nesprávnom chápaní rozdielov medzi mužmi a ženami. Ak by niektorí nechceli vedieť, tak v tejto knihe je to napísané čierne na bielom: muži a ženy sú odlišní vo všetkých oblastiach života. Inak komunikujú, inak rozmýšľajú, cítia, vnímajú, reagujú či milujú. Akoby pochádzali z rôznych planét a hovorili iným jazykom. Aké je teda tajomstvo fungujúceho dlhoročného partnerstva? Prezradíme iba dve slová: pochopenie a rešpekt. Ostatné si treba prečítať.

Návod na manželstvo

Vydavateľstvá pri predstavení tejto knihy radi siahajú po ohlase čitateľky Jany: čítanie tejto knihy poskytuje všetkých päť „P“: príjemné, poučné, pekné, pikantné a pohodové. Návod ako na manželstvo nielen s dávkou poučenia ale predovšetkým humoru, tentokrát z pera známeho slovenského autora Gustáva Murína. Peniaze za knihu a čas pri jej čítaní rozhodne ľutovať nebudete.

Nástroje

Nech dá ruku hore, kto ešte nezažil žiadne životné ťažkosti! Jasné, životné ťažkosti sa nevyhýbajú nikomu, každý máme s nimi skúsenosti. Túto knihu Phila Stutza a Michelsa Barryho, psychoterapeutov z Los Angeles, mnohí považujú za prelomové dielo, ktoré predstavuje päť jedinečných nástrojov osobnostného rastu. Popisuje súbor cvičení, nástrojov, vďaka ktorým sa naše problémy, životné ťažkosti, premenia na odrazový mostík k životnej zmene. Kniha nám pomôže objaviť a napojiť sa na tvorivé sily, ktoré sú ukryté v každom z nás a vďaka nim prekážky zmeníme na príležitosti, s odvahou, rozhodnosťou, tvorivosťou i pevnou vôľou.

Najbohatší muž v Babylone

Klasické dielo Georgea Clasona o spravovaní osobných investícií a finančnom úspechu zo začiatku 20. storočia je prepísané do verzie pre manažérov súčasnej modernej doby. Ponúka rady a konkrétne postupy na dosiahnutie trvalého zvyšovania majetku. Kniha poskytuje návod na vytvorenie príležitostí, na zaistenie bezpečnosti svojich investícií a mnoho ďalších užitočných rád.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.