11.02.2017, 00:10

Vieme, kde najlepšie či najhoršie zarábate. Záleží aj na vašej pozícii v práci

Slováci si nájdu na výplatných páskach čoraz vyššiu sumu. Priemerné platy rastú vo všetkých odvetviach. Veľmi však závisí na tom, na akej pozícii a v akom odvetví pracujete. 

Biznis, podnikanie
Zdroj: Dreamstime

Najvyššie mzdy sú už tradične v manažmente, a výnimkou nebol ani uplynulý rok. Za nim nasledujú pracovné oblasti informačné technológie, telekomunikácie, technika a rozvoj, farmaceutický priemysel, manažment kvality a prekladateľstvo a tlmočníctvo. Vo všetkých týchto oblastiach sú priemerné základné mzdy vyššie ako 1000 eur mesačne.

Naopak, najnižšie mzdy zaznamenal portál Platy.sk v pracovných oblastiach administratíva, služby, cestovný ruch. Gastronómia, hotelierstvo, textilný, kožiarsky a odevný priemysel a pomocné práce. Zamestnanci na pozíciách z týchto oblastí zarábajú v priemere menej ako 700 eur mesačne.

Najviac rástli priemerné platy robotníkom

Štatistiky prezrádzajú, že rast platov v roku 2016 bol na Slovensku najvýraznejší za posledných šesť rokov. Podľa analýzy portálu Platy.sk, základný hrubý plat v roku 2016 rástol oproti o 4,8 percenta oproti predchádzajúcemu obdobiu, pričom priemerne sme zarábali 920 eur v hrubom.

Najvyšší rast základných platov bol zaznamenaný u kvalifikovaných robotníkov. Ich priemerná základná mzda dosiahla 652 eur v hrubom.  Nadpriemerný rast nastal aj u pomocných zamestnancov a kvalifikovaných technických zamestnancov.

Tento nárast miezd môže súvisieť s nedostatkom kvalitnej pracovnej sily v oblasti priemyslu a retailu, ktorú už dlhšiu dobu pociťujú zamestnávatelia nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách ako Česko a Maďarsko. Po kvalifikovaných technických zamestnancoch je v súčasnosti najvýraznejší dopyt, čo sa premietlo aj do rastu ich platov na úrovni 5,6 % v porovnaní s rokom 2015,“ hovorí Miroslav Dravecký, produktový manažér portálu Platy.sk,

Vrcholoví manažéri čerpajú aj štedré odmeny

Najnižší medziročný rast platov na Slovensku bol zaznamenaný u vrcholových manažérov. Tí síce zarábajú najviac, základný plat im medziročne stúpol len o 2 percenta.

Významnou zložkou platov vrcholového manažmentu sú finančné benefity vo forme odmien, ktoré sú najrozšírenejšie a najštedrejšie najmä na manažérskych pozíciách, keďže častokrát súvisia s dosahovaním vytýčených cieľov. Štedré sú pre nich práve odmeny. Až 44 percent ľudí v top manažmente na celom Slovensku, vrátane malých firiem deklaruje, že dostávalo koncoročné odmeny a ich výška predstavuje až dvojnásobok základného mesačného platu,“ hovorí Miroslav Dravecký.

Dlhodobo sú na Slovensku najvyššie platy v Bratislavskom kraji. Priemerná základná mzda tu dosiahla 1271 eur v hrubom. Najnižšie platy, 796 eur v hrubom, boli v Prešovskom kraji. Najvyšší rast platov, na úrovni 5,1 percenta, zaznamenali v Trenčianskom a Košickom kraji.


V ktorých pozíciách získate najvyšší plat v hrubom? 

Generálny riaditeľ - 4 644 eur
Country manager/director - 3 502 eur
Riaditeľ IT - 3 392 eur
Riaditeľ logistiky - 2 843 eur
Personálny riaditeľ - 2 697 eur

V ktorých pozíciách budete zarábať najmenej

Poštový doručovateľ - 474 eur
Opatrovateľ, osobný asistent 472 eur
Vrátnik, informátor 472 eur
Upratovačka - 436 eur
Školník - 434 eur

Zdroj: Platy.sk

Peniaze, euro
Zdroj: Dreamstime

​10 rád, ako dosiahnuť zvýšenie platu v roku 2017

1. Neodkrývejte všetky karty

Pokúste sa vyhnúť priamemu porovnaniu vašej súčasnej a očakávanej výške platu do tej doby, než na to príde reč. Mohlo by to od začiatku zaťažiť rokovania zbytočnými predsudky.

2. Pripravte si argumenty

Pripravte si argumenty, ktorými presvedčíte svojho zamestnávateľa o svojich kvalitách a ktorými podložíte svoj celkový prínos pre spoločnosť. Vo chvíli vyjednávania pre vás budú kľúčové.

3. Konajte profesionálne

Ak nechcete zapôsobiť na druhú stranu ako zúfalec, nechajte radšej osobné problémy bokom. Dlhy, ktoré splácate či iné finančné problémy, ktorým čelíte do tejto diskusie nepatrí.

4. Buďte flexibilný

Vyjednávate ak o výške platu, máte určitú predstavu, ktoré sa chcete čo možno najviac priblížiť. Skôr než v koncových cifrách, uvažujte v intervale, ktorého spodná hranicou bude minimálny plat, ktorý by ste už bol ochotný akceptovať.

5. Urobte si vlastný prieskum

Urobte si vlastný prieskum a porovnávanie platov podobných pozícií vo vašom regióne. Využite k tomu on-line nástrojov a ktorých výsledky budú reálnejšie než vaše domáce výpočty a odhady. Skúste si napríklad adať do vyhľadávača "plat mzdová účtovníčka" alebo sa pozrite na porovnanie platov.

6. Vžite sa do úlohy zamestnávateľa

Ako rýchlo potrebujú obsadiť pozíciu? Ako úspešne si spoločnosť stála v minulom roku? Zistením podobných informácií získate lepší náhľad na situáciu spoločnosti a tiež odpoveď, či sú vaše očakávania splniteľná.

7. Prihliadnite aj k ďalším formám benefitov

Zistite si, aké ďalšie formy odmien spoločnosť ponúka. Môže ísť o voľnú pracovnú dobu, príspevky na vzdelávanie, poistenie, dovolenku navyše a iné nefinančné formy benefitov.

8. Pripravený, ale trpezlivý

Otázka platu a vyjednávanie o jeho výške môže prísť kedykoľvek. Buďte na ňu pripravení, ale pokúste sa počkať na chvíľu, kedy túto diskusiu otvorí druhá strana. V tú chvíľu je vysoko pravdepodobné, že je už presvedčená o vašich kvalitách, hovorí s vami ako s horúcim favoritom na danú pozíciu. Budete v oveľa výhodnejšiu pozíciu, než kedy predtým.

9. Nenechajte sa zbankrotovať

Ak ste práve našli prácu, ktorá síce nespĺňa vaše platová očakávania, ale vnímate ju ako prácu svojich snov, zastavte sa a dôkladne premýšľajte. Pamätajte na to, že výška platu musí pokryť vaše životné náklady. Ak túto podmienku pozície nespĺňa, nemá ani práca snov budúcnosť.

10. Nechajte si čas na rozmyslenie

Ak si nie ste celkom istí s podmienkami, ktoré vám boli ponúknuté, nerobte unáhlené rozhodnutie. Vezmite si čas na rozmyslenie, druhá strana to určite pochopí.

Zdroj: Manpower

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.