21.04.2017, 00:00

Smart city: priama cesta do raja

Smart city: priama cesta do raja

Zvonárovi v Chráme matky Božej zo slávneho románu Victora Huga by sa taký výhľad z Notre Dame nenaskytol ani omylom. Vám, ak vás nečaká smutný osud Quasimoda, nechystáte sa v dohľadnom čase do dôchodku a veríte smelým víziám, sa romantická scenéria nemusí len prisniť. Možno. V roku 2050. Vtedy by sa Paríž mohol stať oázou rastlinstva zakliateho do nonšalantnej architektúry ôsmich veží, ktoré okrem zelene majú poskytnúť obnoviteľné zdroje energie. Mesto nad Seinou plánuje v najbližších 35 rokoch znížiť emisie skleníkových plynov o 75 percent.

Ak sa vám nechce čakať toľký čas, už dnes sa môžete poprechádzať po impozantnej štvrti francúzskej metropoly. La Defence sa zaraďuje k najmodernejším urbanistickým celkom sveta, ako to dokazujú aj fotografie pod vizualizáciou projektu. A nemusíte sa len prechádzať. K dispozícii je vám sedenie pod veselým súsoším svetového umelca Joana Miró, pingpongové stoly, bazén na ovlaženie sa v letnej spare, alebo ak si želáte, aj kolotoč.

V dnešnom vydaní Fokusu vás prevedieme svetom čoraz bližším k našej realite.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.