Najlepšou odpoveďou na snahu pritiahnuť mladých k voľbám boli simulované voľby IVO, v ktorých stredoškoláci masovo hádzali hlasy Borisovi Kollárovi a kotlebovcom. Nevieme, do akej miery podľahli lákadlám recesie, no ak by aj nie, netreba z toho vyvodzovať ďalekosiahle následky. Mladícka preferencia insitného bľabotania, prípadne rovno extrémizmu neznamená posun mladých k populizmu alebo krajnej pravici. Nie, mladí boli „čudní“ voliči vždy. Príklon k extrémom je u mladého človeka pochopiteľný. Ak totiž má politického favorita, tak ten stav trvá prakticky po celý jeho akt

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).