Psou povinnosťou štátnika je nájsť si vhodného nepriateľa, v ľútom boji si získať srdcia voličov a vôbec, robiť veci tak nejako… inak. Schéma ostáva rovnaká už dekády. A jednofarebnej vláde to šlo bravúrne.

Zoberme si agendu daní. Hneď na úvod sa pustila do ich výrazného zvyšovania – presne v čase, keď ich osekávalo ešte aj Švédsko, dlhoročná modla socializmu. Vzápätí prišiel na rad neľútostný boj proti daňovým únikom. Pod rúškom boja za sociálnu spravodlivosť a proti zákerným podvodníkom prešlo aj presadenie princípu kolektívnej viny – v podobe daňových licencií. Aby sme nekrivdi

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).