Stále viac tvárí nášho šoubiznisu objavuje čaro whisky

Stále viac tvárí nášho šoubiznisu objavuje čaro whisky
Zdroj: NEUROPEA

Whisky Fest, ktorý sa každoročne koná v Bratislave je príležitosťou na ochutnávku tých najlepších whisky na svete a tiež na stretnutie sa s ľuďmi, ktorí podľahli čaru tohto nápoja. Medzi návštevníkmi tak možno stále častejšie stretnúť známe tváre z prostredia slovenského šoubiznisu, ako napríklad moderátorku TV JOJ Luciu Barmošovú, hercov Juraja Hrčku a Petra Batthyányho, ktorí robili spoločnosť ambasádorovi značky Tullamore Martinovi Mňahončákovi, Petra Rúfusa, ktorého hlas z dabingu pozná hádam každý či mladučkého Dávida Hartla, ktorý si zahral postavu Róberta Remiáša vo filme Únos.

Whisky Fest je známy svojou uvoľnenou a príjemnou atmosférou, usmievavými ľuďmi a kvalitnou whisky. Milovníkov whisky naň priťahujú aj tzv. masterclass, čo sú odborníkmi riadené degustácie. Jednou z najzaujímavejších bola tento rok nepochybne degustácia pod vedením whisky experta Rémy Cointreau Václava Routa, ktorá bola venovaná párovaniu whisky a sushi.

Zdroj: NEUROPEA

​Na párovaní jedla a whisky je fascinujúca variabilita. Aj preto niet divu, že šéfkuchár prestížnej bratislavskej reštaurácie Fou Zoo Michal Konrád tejto ponuke neodolal: „Veľmi rád vytváram nové jedlá, kreujem a hľadám nové chuťové kombinácie. Zaujímavé chuťové kombinácie sa dajú nájsť takmer vo všetkom a je len na kuchárovi v akej forme a v akom pomere dokáže nájsť tú správnu kombináciu chutí a ich intenzity.”

Jeho umeniu neodolali aj slovenskí herci Martin Mňahončák s kolegom Petrom Batthyánym. „Chutilo mi sushi nielen z mušlí, ale aj z kačacieho či hovädzieho mäsa. Vrcholom však boli guľky z arašidového mlieka obalené v malinovom prachu naplnené whisky Bruichladdich Port Charlotte,“ spokojne prezradil P. Batthyány. Tento druh whisky mu zjavne zachutil, keďže sme ho stretli aj na ďalšej masterclass venovanej práve značke Bruichladdich.

Na nej sa k hercom pridal aj ďalší kolega Juraj Hrčka, ktorý tak mal možnosť ochutnať aj najrašelinovejšiu whisky na svete - Octomore. Práve ona prekvapila svojím chuťovým profilom herca Petra Rúfusa, ktorý na festival zavítal v spoločnosti syna aj zaťa.

Zdroj: NEUROPEA

​Jej protikladom je 12-ročná Glenfiddich, jemná a vhodná pre ľudí, ktorí sa s whisky len začínajú zoznamovať. Práve túto značku, ktorá ako prvá single malt whisky na sve­te predávala 500-tisíc fliaš ročne a dnes tvorí takmer 35 % globálneho predaja single malt whisky ochutnala aj Lucia Barmošová. „Pokiaľ vám whisky nechutí, pravdepodobne ste zatiaľ nenašli tú pravú,“ tvrdia odborníci na tento druh nápoja. A veru Whisky Fest bol tou najlepšou príležitosťou, ako ochutnať nepreberné množstvo druhov a nájsť si tú svoju.

​​(pr)

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.