7 top cyklotrás zo severu na juh

7 top cyklotrás zo severu na juh
Zdroj: © Burgenland Tourismussteve.haider.com.jpg

Burgenland sa dá „zažiť“ aj veselo na tradičnom či elektrickom bicykli. Očakáva vás  2.500 km cyklotrás od jednoduchých výletov pre celú rodinu po náročné vytrvalostné trate pre profesionálov. Iba v regióne okolo Neziderského jazera sa o prvotriednu zábavu z jazdy na bicykli postará takmer 40 cyklotrás, medzi nimi aj slávna B10 okolo Neziderského jazera.

V pohorí Rosalia vás trasa Rosaliaradweg povedie cez rozľahlé lány jahôd. V zvlnenom strednom Burgenlande plnom slnka prejdete cez idylickú krajinu na šliapacej drezine vhodnej pre rodiny.  Južný Burgenland so svojou novo vytvorenou rasou Paradies Route o dĺžke 260 km je eldorádom pre e-biyckle.

Zdroj: © Burgenland Tourismus_Peter Burgstaller

​Objavujte Burgenland po 7 najlepších cyklotrasách a nechajte sa po ceste zlákať regionálnymi špecialitami z kuchýň a viníc. Spoľahnúť sa môžete na komplexné služby: požičovne a opravovne bicyklov, ubytovanie pre cyklistov a podrobné mapy. Svoju trasu si optimálne naplánujete kliknutím na aplikáciu „Ausflugsziele Burgenland“.

Je úplne jedno, aký ste typ cyklistu, v Burgenlande môžete brázdiť krajinu takmer celý rok. 300 slnečných dní v roku sa postará o miernu klímu a tú najkratšiu zimu široko- ďaleko. To sú tie najlepšie predpoklady objaviť 7 top cyklotrás zo severu na juh. Vychutnajte si vynikajúco  vybudované a najlepšie označené cyklocesty a cyklotrasy s rozsiahlym servisom  ako požičovňa a oprava bicyklov, ubytovanie pre cyklistov a dostatok cyklomáp.         

Pohodlne a napriek tomu športovo si na e-biku vychutnáte pôsobivý a pestrý profil krajiny.   Ak to máte radi pohodlnejšie, objednáte si e-bike priamo na mieste, aby ste preskúmali pekný burgenlandský kraj. E-bike je optimálnou kombináciou  zábavy z jazdy a komfortu.

Hneď ako šliapnete do pedálov e-biku, podporia vádummyš chod vpred elektomotory silné na pohon, ale decentné. Takto môžete zvládnuť aj trasy, ktoré by ste inak radšej zdolali autom. Je úplne jedno, či ste na cestách formou krátkych trás alebo náročných cyklotúr – s elektrobicyklom sa pohyb stane zábavou ako nikdy predtým.

​​​Aby ste si tento komfort mohli užívať aj počas dovolenky a stále disponovali nabitou batériou, má Burgenland k dispozícii rozsiahlu sieť požičovní e-bikov a dobíjacích staníc.

S aplikáciou Erlebnistouren si môžete výlet na bicykli naplánovať rovnako jednoducho ako turistiku alebo jazdu na koni. Na optimálne plánovanie zážitkov počas cesty, či už ide o pamiatky, zážitky z prírody, rodinné a wellness ponuky, alebo vychytávky z kuchyne a pivnice  je k dispozícii ihneď na jeden klik rovnako nová aplikácia „ Ausflugsziele Burgenland“.  Obidve aplikácie si môžete stiahnuť zdarma na burgenland.info.         

Informácie o cyklistike v Burgenlande:

Zaži raj cyklistov                    

Top-cyklostrasy videá                       

App „zážitkové trasy“

7 top-cyklotrás                       

Kulinárska ponuka v Burgenlande

Slnečné vyhliadky: tie najlepšie ponuky v Burgenlande. Panónski hostitelia vás očakávajú s atraktívnymi balíčkami a pozývajú vás na dovolenku do najvýchodnejšej spolkovej krajiny Rakúska.  Tu sa dostanete k Top ponukám

(pr)

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.