10.03.2016, 00:00

Fico bude rokovať o vláde desať dní

Včera si predseda Smeru Robert Fico ako víťaz volieb prevzal z rúk prezidenta Andreja Kisku poverenie na zostavenie vlády. Rokovať chcel hlavne so štandardnými stranami, no jeho zámery na zostavenie vlády sa hneď v počiatkoch začali komplikovať.

Z troch strán, ktoré oslovil s ponukou na rokovania, kladne odpovedala len jedna – Slovenská národná strana. Odmietla ho Sieť aj Most-Híd. „Rokovania s Robertom Ficom o zostavení vlády sa nezúčastníme. Tak, ako sme informovali po predsedníctve, Béla Bugár bude rokovať o vytvorení stabilnej pravicovej vlády,“ dôvodil hovorca Mosta Matej Kováč.

Ficovo poverenie je platné do piatka budúceho týždňa. Nemusí si ho však podržať až dovtedy, čo naznačil na krátkom brífingu po stretnutí s prezidentom. „Toto poverenie bude k dispozícii do piatka budúceho týždňa s tým, že pokiaľ by sa ukázali iné okolnosti, tak nikto nemá záujem a čas to naťahovať,“ povedal Fico. Druhým v rade na premiérske kreslo bude pravdepodobne predseda SaS Richard Sulík. Spolupráci s ním sú naklonené viaceré pr

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN.

Aj vďaka vám môžeme tvoriť poctivý obsah. Zaregistrujte sa do HNkonta a čítajte naše spravodajstvo, analýzy i komentáre. Všetko na jednom mieste a v kontexte. Ďakujeme, vážime si vašu podporu.

HNkonto umožňuje prístup k informáciám z Hospodárskych novín a aj k vybraným titulom vydavateľstva Mafra Slovakia.

HNkonto Vám umožní prístup k digitálnemu obsahu Hospodárskych novín a špecializovaných titulov vydavateľstva MAFRA Slovakia. V prípade problémov, skúste prosím obnoviť stránku (napríklad stlačením [F5] alebo Aktualizovať v okne prehliadača).