13.10.2017, 00:00

Jágr po víťaznej premiére chválil spoluhráčov

Čech Jaromír Jágr má za sebou očakávaný prvý štart v drese Calgary.

Po dvoch rokoch opäť poznal pocit, ktorý zažíval vo svojej kariére už po deviaty raz. Obliekol si dres nového klubu a naskočil na premiéru v jeho farbách. Spravidla zvládal legendárny hokejista Jaromír Jágr takéto debuty víťazne. Skvelú bilanciu potvrdil aj za Calgary, proti Los Angeles pomohol k výhre 4:3 po predĺžení. „Som rád, že sme vyhrali,“ tešilo ho.

Odohral 13 minút
Jágr naskočil v tretej formácii vedľa Sama Bennetta a Krisa Versteega a už pri prvom striedaní sa dral do šance. Pohotovou strelou však minul bránku, čo predznamenalo jeho mušku aj po zvyšok večera. V Staples Center nezamieril medzi tri tyče presne ani raz, losangelský gólman Jonathan Quick proti 45-ročnému veteránovi nemusel zasahovať. „Necítil som sa príliš dobre. Až sa mi rozjazdia nohy, bude to iné,“ tvrdil v rozhovore pre SportsNet po tom, čo odohral 13 minút a bol pri jednom inkasovanom góle.