REUTERS/Gonzalo Fuentes

Bayern a Paríž si zaistili postup. Barcelona zakopla

31.10.2017, 22:12
Zápasy štvrtého kola Ligy majstrov priniesli aj prekvapenia.

Futbalisti Paríža St. Germain a Bayernu Mníchov si vo štvrtom kole skupinovej fázy Ligy majstrov zabezpečili miestenky do vyraďovacej fázy súťaže.

Francúzsky vicemajster ide ďalej po hladkom triumfe 5:0 nad Anderlechtom Brusel. Hetrikom sa blysol Layvin Kurzawa. Zverenci Unaia Emeryho zatiaľ prechádzajú súťažou vo veľkom štýle, po štyroch stretnutiach majú na konte 17 presných zásahov, pričom ani raz neinkasovali.

Postup pre Bayern

V "béčku" je rozhodnuté aj o mene druhého postupujúceho tímu, druhý Bayern Mníchov zvíťazil nad tretím Celticom Glasgow 2:1 a škótsky tím ho už nemôže dobehnúť.

V A-skupine sa k postupu do vyraďovacej fázy výrazne priblížil Manchester United, doma zvíťazil nad Benficou Lisabon 2:0.

K postupu bližšie aj CSKA

Domáci Anthony Martial síce v 15. minúte nepremenil pokutový kop, ale ešte do prestávky si strelil vlastný gól Mile Svilar. Druhý pokutový kop v zápase už bol úspešný, exekútorom bol Daley Blind.

Bitka o druhé miesto zostáva po štvrtom kole otvorená, CSKA Moskva totiž získalo dôležité tri body zo súboja s Bazilejom, na jeho trávniku zvíťazilo 2:1 a oba tímy majú na konte po šesť bodov.

Víťazne aj AS Rím

AS Rím zamotal boj o postupové pozície v C-skupine, keď doma zdolal Chelsea Londýn 3:0. O dva góly "gialorossi" sa v prvom polčase postaral Stephan El Shaarawy. Najskôr sa uviedol už v prvej minúte delovkou po prihrávke Edina Džeka, v 36. minúte vyťažil z prihrávky Radju Nainggolana.

Poistku zabezpečil v 63. minúte Diego Perroti. V druhom stretnutí skupiny remizovalo Atletico Madrid s Karabachom 1:1.

"Déčko" prinieslo dva remízové duely, Sporting Lisabon si zachoval nádej na postup po výsledku 1:1 s Juventusom Turín. Prekvapenie sa zrodilo v súboji Olympiakosu Pireus s FC Barcelonou, ktorý sa skončil bez gólov. Barca tak nevyužila šancu predčasne postúpiť do osemfinále.

sumáre 4. kola skupinovej fázy LM 2017/2018:
      A-skupina:
      FC Bazilej - CSKA Moskva 1:2 (1:0)
      Gól: 32. Zuffi - 65. Dzagojev, 79. Wernbloom, Rozhodoval: Mažič (Srb.)

Manchester United - Benfica Lisabon 2:0 (1:0)
      Gól: 45. Svilar (vlastný), 78. Blind (z 11 m), Rozhodoval: Mažeika (Lit.)

tabuľka:
     1. Manchester United 4 4 0 0 10:1 12
     2. FC Bazilej        4 2 0 2  8:5  6
     3. CSKA Moskva       4 2 0 2  5:8  6
     4. Benfica Lisabon   4 0 0 4  1:10 0

B-skupina:
      Celtic Glasgow - Bayern Mníchov 1:2 (0:1)
      Gól: 74. McGregor - 22. Coman, 77. Martinez, Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Paríž St. Germain - Anderlecht Brusel 5:0 (2:0)
      Góly: 30. Verratti, 45+4. Neymar, 52., 72. a 78. Kurzawa, Rozhodoval: Borbalán (Šp.)

tabuľka:
     1. Paríž St. Germain 4 4 0 0 17:0 12* - postup do ďalšej fázy
     2. Bayern Mníchov    4 3 0 1  8:4 9* - postup do ďalšej fázy
     3. Celtic Glasgow    4 1 0 3 4:10 3
     4. Anderlecht Brusel 4 0 0 4 0:15 0

C-skupina:
      Atletico Madrid - Karabach Agdam 1:1 (0:1)
      Gól: 56. Thomas - 40. Michel, ČK: 88. Savič po 2 ŽK - 59. Pedro Henrique, Rozhodoval: Aytekin (Nem.)

AS Rím - Chelsea Londýn 3:0 (2:0)
      Góly: 1. a 36. El Shaarawy, 63. Perotti, Rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

tabuľka:
     1. AS Rím            4 2 2 0  8:4 8
     2. Chelsea Londýn    4 2 1 1 11:7 7
     3. Atletico Madrid   4 0 3 1  2:3 3
     4. Karabach Agdam    4 0 2 2  2:9 2

D-skupina:
      Sporting Lisabon - Juventus Turín 1:1 (1:0)
      Gól: 20. Cesar - 79. Higuain, Rozhodoval: Turpin (Fr.)

4. Olympiakos Pireus 4 0 1 3 3:8 1

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
18. apríl 2024 17:12