Najväčší favorit ostáva v hre

02.01.2008, 23:00

Najväčší favorit svetového juniorského šampionátu Kanada postúpila do boja o medaily. Vo štvrťfinále však boli hráči z kolísky hokeja blízko vypadnutia. Nakoniec zdolali Fínsko 4:2. Trojnásobní majstri sveta v tejto vekovej kategórii za sebou tak stále majú šancu na štvrtý titul. Napriek tomu, že takmer do polovice zápasu so severanmi prehrávali. "Javorovým listom" sa však podarilo vyrovnať zásluhou najväčšej hviezdy ich tímu Johna Tavaresa. Favorit potom otočil duel a viedol 2:1. Aj keď sa Fínom podarilo vyrovnať, rozhodujúci gól strelili zámorskí hokejisti deväť minút pred koncom a v poslednej minúte spečatili presným zásahom do prázdnej brány svoj postup do semifinále. V ňom sa stretnú so svojím zámorským rivalom USA.

16. apríl 2024 23:04