Zálešákovi premiéra vyšla. Strelil gól a zvíťazil

18.12.2007, 23:00

Premiérový zápas v skalickom drese vyšiel Miroslavovi Zálešákovi nad očakávanie. Odchovanec klubu zo Záhoria, ktorý má skúsenosti aj zo zámorskej profiligy, otvoril skóre duelu proti Zvolenu už v tretej minúte. Vo vyrovnanom stretnutí napokon zvíťazila Skalica nad Zvolenom 4:2 a v tabuľke Extraligy sa bodovo dotiahla na svojho súpera. Na úvodnom góle bývalého hráča San Jose Sharks sa najväčšou mierou podieľal kapitán domáceho celku Žigmund Pálffy. Ten bol aj hlavnou postavou stretnutia, keď si na svoje konto pripísal štyri body do kanadského bodovania, za gól a tri prihrávky. Po úvodnom Zálešákovom góle prerušila tlak zvolenských hráčov až presilová hra domáceho tímu. V nej poslal Pálffy prihrávkou do stopercentnej šance Kocáka, ktorý do odkrytej bránky zaznamenal druhý gól Skalického mužstva. Hostia vzápätí znížili Juríkovým gólom, ale za pár sekúnd Pálffy opäť presvedčil prítomných divákov, aký je pre Skalický tím dôležitý. Bývalý hráč Los Angeles Kings nezištne prihral Mikušovi, ktorého strela skončila v sieti zvolenského gólmana. Vo vyrovnanej druhej časti zápasu strelili obe mužstvá po jednom góle a zmenu skóre stretnutia tabuľkových susedov už nepriniesla ani záverečná tretina zápasu.

24. apríl 2024 08:49