Slováci jednoznačne vyprášili rivala a obhájili prvenstvo na Slovakia Cupe

13.02.2016, 18:19

Slovenskí hokejisti obhájili na Slovakia Cupe vlaňajšie prvenstvo. Na záver trojdňového podujatia v Žiline zdolali Švajčiarov 4:0 a s plným počtom bodov ovládli turnajovú minitabuľku pred druhým Bieloruskom. Zverenci trénera Zdena Cígera triumfovali na tradičnom domácom podujatí tretí raz za sebou, celkovo jubilejný desiatykrát.

V sobotu pribudli do reprezentačného zoznamu strelcov ďalšie dve mená, keď premiérový gól v národnom drese dosiahli Tomáš Hrnka a Rastislav Dej.

Slovakia Cup 2016 - 3: zápas:

Slovensko - Švajčiarsko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Lušňák (Hrnka, Sersen), 19. Bakoš (Dej), 27. Hrnka (Vandas), 57. Dej (Bakoš, Hudáček). Rozhodovali: Baluška, D. Konc - Šefčík, Výleta, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Šťastný (SR) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, 5300 divákov (vypredané)

zostavy:

Slovensko: J. Hudáček - Meszároš, Sersen, Čajkovský, Mikuš, Jánošík, Švarný, Čerešňák, Šedivý - Cehlárik, Viedenský, Šťastný - Dravecký, Marcinko, Skalický - Bakoš, L. Hudáček, Dej - Hrnka, Lušňák, Vandas

Švajčiarsko: Zurkirchen - Helbling, Genazzi, Rathgeb, Guerra, Untersander, Frick, Kamerzin, Huguenin - Baltisberger, Schäppi, Bertaggia - Simion, Corvi, Scherwey - Bodenmann, Froidevaux, Mottet - Praplan, Albrecht, Lammer

Vypredaný žilinský štadión si najskôr zaspieval slovenskú hymnu a po úvodnom buly hnal Cígerov tím dopredu. Ten reagoval dynamickým prejavom so snahou tlačiť sa do bránky a zbierať odrazené puky, no na konci 8. minúty musel výrazne pozmeniť taktiku. Šťastný "zostrelil" v strednom pásme Kamerzina a dostal 5-minútový trest, navyše Viedenský o 53 sekúnd poslal svojich do troch. Hudáček však statický švajčiarsky nápor ustál a jeho spoluhráči sa mu na konci dlhého trestu odvďačili gólom. V 12. minúte tečoval Hrnkovu strelu pri presune Lušňák a puk zapadol za dezorientovaného Zurkicherna. Krátka dvojnásobná prevaha naštartovala Slovákov k výbornému výkonu, ktorý korunoval v závere dejstva parádnou strelou Bakoš - 2:0.

Do otvorených obrán sa v úvodnej minúte druhej tretiny zrodili dva individuálne brejky - Marcinko však Zurkirchena sprava neprestrelil a Scherwey v nájazde netrafil bránku. Potom už dominovali na ľade Slováci. V 27. minúte načasoval Vandas prihrávku pred bránku a Hrnka premiérovým reprezentačným gólom zvýšil na 3:0. Napriek jasnému rozdielu v skóre pokračovali Švajčiari v tvrdej hre . Miestami prehnanú agresivitu Helvétov skrotil v závere až Meszároš, ktorý si pred svojou bránkou podal Rathgeba a Sersen aktívneho Untersandera.

Skrátené oslabenie na začiatku tretieho dejstva Slováci ustáli, hoci Baltisbergerovi chýbali k úspešnej realizácii blafáku len centimetre. Cígerovi zverenci mali ďalší priebeh pevne pod kontrolou. Na útočnú fázu nezanevreli, no vzadu zodpovedne pomáhali Hudáčkovi udržať nulu. Z nesúrodej defenzívy Helvétov vyplynula ešte gólová bodka za stretnutím, ktorú dal po krásnej kombinácii premiérovo v národnom drese Dej.

01 - Modified: 2008-02-07 09:30:00 - Feat.: 0 - Title: Ranná hmla zabila v Egypte najmenej 24 ľudí
01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
19. apríl 2024 14:27