Slováci v noci v NHL hviezdili. Gáborík dal víťazný gól a Pánik naštartoval Chicago

03.02.2016, 06:49

Traja slovenskí hokejisti si v bohatom programe zámorskej NHL v noci na stredu vylepšili bodové kontá. Krídelníci Richard Pánik zo Chicaga a Marián Gáborík z Los Angeles dopomohli svojim tímom k triumfu jedným gólom, obranca Andrej Sekera zaznamenal pri víťazstve Edmontonu nad Columbusom v pomere 5:1 dve asistencie. Pred Jaroslavom Halákom dostal priestor v bránke New Yorku Islanders Jean-Francois Berube, vo svojom prvom víťaznom profiligovom dueli kryl až 40 striel súpera a zaslúžil sa o triumf "ostrovanov" 5:3 doma nad Minnesotou.

Pánik naštartoval Chicago k víťazstvu už v 3. minúte duelu na ľade Colorada. Po prihrávke Andrewa Shawa využil svoj dôraz pred bránkou a prekonal prvýkrát Calvina Pickarda. V 8. minúte pridal po individuálnej akcii druhý gól Arťomij Panarin a keďže obhajca trofeje inkasoval už iba raz, tešil sa z tesného víťazstva 2:1.

Po dlhodobej gólovej odmlke sa druhýkrát v treťom zápase presadil Marián Gáborík. V 39. minúte duelu s Arizonou sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému a zakončil ho svojím povestne rýchlym švihom. Strelil tak víťazný gól Kings, ktorí napokon triumfovali 6:2.

výsledky:

Boston - Toronto 3:4 pp, New Jersey - New York Rngers 3:2, New York Islanders - Minnesota 5:3, Philadelphia - Montreal 4:2, Pittbusrgh - Ottawa 6:5, Washington - Florida 2:5, Nashville - St. Louis 0:1, Winnipeg - Dallas 3:5,

Arizona - Los Angeles 2:6 /M. GÁBORÍK za hostí 1+0/,

Colorado - Chicago 1:2 /R. PÁNIK za hostí 1+0/,

Edmonton - Columbus 5:1 /A. SEKERA za domácich 0+2/,

Anaheim - San Jose 3:2

01 - Modified: 2008-01-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Izrael odprosuje Beatles
01 - Modified: 2024-01-23 13:06:31 - Feat.: - Title: FOTO Nová bizarná atrakcia v Chicagu. Ľudia sa idú zblázniť za potkaňou dierou v chodníku, navštevujú ju davy 02 - Modified: 2024-01-23 06:56:49 - Feat.: - Title: Muž podozrivý zo zabitia ôsmich ľudí na predmestí Chicaga sa zastrelil 03 - Modified: 2023-12-23 07:55:44 - Feat.: - Title: Slafkovský strelil víťazný gól, Montreal zdolal Chicago 04 - Modified: 2023-10-09 10:42:52 - Feat.: - Title: Požiar zničil tisíce budov a zabil stovky ľudí. Ako krava zapálila takmer celé Chicago a spravila z neho hospodársku metropolu 05 - Modified: 2023-10-09 09:21:20 - Feat.: - Title: Scéna ako z apokalyptického filmu. Z oblohy padalo tisíc mŕtvych vtákov, dôvod ťa prekvapí
18. apríl 2024 23:36