Federer potvrdil úlohu favorita. Vo Wimbledone postúpil do osemfinále

04.07.2015, 17:40

Španielsky tenista Roberto Bautista sa stal ďalším účastníkom 4. kola mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Gruzínsky kvalifikant Nikoloz Basilašvili ho síce v úvodnom sete výrazne potrápil, no dvadsiaty nasadený hráč stratil v ďalších dvoch dejstvách už len jediný gem a za 97 minút si vybojoval postup po celkovom triumfe 7:6 (4), 6:0, 6:1.

Svoju cestu na londýnskej tráve v sobotu ukončil Nemec Dustin Brown. Premožiteľ turnajovej desiatky Rafaela Nadala nestačil v 3. kole na Srba Viktora Troického a za 2:22 h mu podľahol 4:6, 6:7 (3), 6:4 a 3:6.

Víťaza spoznala už aj 278-minútová päťsetová bitka medzi Chorvátom Marinom Čiličom a Američanom Johnom Isnerom, ktorá sa začala ešte v piatok popoludní. Pre tmu vtedy rozhodca duel ukončil za stavu 10:10 v rozhodujúcom dejstve. Čilič v sobotu nepripustil, aby sa priebeh stretnutia ešte viac natiahol a duel ukončil dvoma víťaznými hrami (12:10).

Roger Federer. Snímka: Reuters

Celkovo triumfoval 7:6 (4), 6:7 (6), 6:4, 6:7 (4), 12:10. Isner nezažil na londýnskej tráve situáciu s predĺžením duelu pre tmu prvýkrát. Už v roku 2010 absolvoval v 1. kole Wimbledonu duel s Francúzom Nicolasom Mahutom, ktorý sa hral tri dni dovedna 11 hodín a 5 minút a je najdlhším v histórii. Američan vtedy v rozhodujúcom sete triumfoval 70:68.

Prvý set na podujatí stratil sedemnásobný wimbledonský šampión Švajčiar Roger Federer. Druhý najvyššie nasadený hráč vyhral úvodné dve dejstvá proti Austrálčanovi Samuel Grothovi pomerom 6:4, o to tretie však prišiel v tajbrejku. Od začiatku štvrtého setu už Federer na dvorci dominoval, v druhom geme brejkol svojho súpera a stretnutie napokon dotiahol s prehľadom do víťazného konca. Vo 4. kole ho čaká Roberto Bautista.

dvojhra - 3. kolo:

Roberto Bautista (20-Šp.) - Nikoloz Basilašvili (Gruz.) 7:6 (4), 6:0, 6:1, Viktor Troicki (22-Srb.) - Dustin Brown (Nem.) 6:4, 7:6 (3), 4:6, 6:3, Marin Čilič (9-Chorv.) - John Isner (17-USA) 7:6 (4), 6:7 (6), 6:4, 6:7 (4), 12:10, Roger Federer (2-Švaj.) - Samuel Groth (Aus.) 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:2

01 - Modified: 2007-07-14 10:34:00 - Feat.: 0 - Title: Odtlačky prstov by mali byť v pasoch do konca júna 2009
01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
18. apríl 2024 19:16