Hokej Kazachstan - LotyšskoReuters

Lotyši si po tesnom výsledku pripísali prvé víťazstvo, zápas proti Kazachom museli otáčať

14.05.2016, 22:29

Hokejisti Lotyšska dosiahli  na MS v Rusku prvé víťazstvo. Vo svojom šiestom vystúpení v moskovskej A-skupine zdolali Kazachstanom 2:1. O triumfe pobaltského tímu rozhodol päť minút pred koncom Maris Bičevkis. Lotyši poskočili v tabuľke na šieste miesto, Kazachstan je aj naďalej posledný.

A-skupina (Moskva):
      Kazachstan - Lotyšsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
      Góly: 4. Ivanov - 35. Daugavinš, 54. Bičevkis (Indrašis)
      Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Fraňo (ČR.) - Chartrand-Piche (Kan.), Lederer (ČR.), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.
      Kazachstan: Kolesnik - Triasunov, Semjonov, Bochenski, Boyd, Dawes - Savčenko, Lipin, Starčenko, Ivanov, Rymarev - Korabejnikov, Lakiza, Šin, Solrajov, Markelov - Kairov, Grents, Panšin, Markelov - Krasnoslobodcev
      Lotyšsko: Merzlikins - Sotnieks, Galvinš, Girgensons, A. Širokovs, Girgensons, A. Širokovs - Jerofejevs, Cibulskis, Daugavinš, Džerinš, Bukarts - M. Širokovs, Freibergs, Abols, Indrašis, Meija - Siksna, Pavlovs, Skvorcovs, Kulda - Bičevskis

Do súboja o prvé víťazstvo v A-skupine vykročili lepšie Lotyši, od úvodu tlačili na Kazachov, ale Kolesnik pozorne vykryl všetky pokusy. V štvrtej minúte prišiel nečakaný úder, z obranného pásma si zobral puk Nikita Ivanov a krásnou individuálnou akciou otvoril skóre zápasu. Lotyšský tím úvodný gól nezaskočil, herne aj strelecky mal jasnú prevahu, ale Kazaši zodpovedne a obetavo bránili. Vyrovnávajúci gól prišiel opäť po chybe v obrane. Zlú rozohrávku Kazachstanu využil Kaspars Daugavinš a po delovke prekonal Kolesnikova. V záverečnej tretine sa hra prelieva zo strany na stranu, ale väčšiu túžbu po víťazstve prejavili hráči Lotyšska. Dočkali sa v 54. minúte, keď rozvinil sieť kazašskej bránky Bičevkis.

Hlasy po zápase /zdroj: iihf.com/:

Maxim Semjonov, hráč Kazachstanu: "Bol to pre nás kľúčový zápas, v ktorom nebol priestor na chyby. Tvrdo sme makali, ale náš súper odviedol dobrú prácu a vyťažil z našich chýb v obrane."

Maris Bičevskis, hráč Lotyšska: "Ani sa to nedá povedať, koľko šťastia v tom bolo. Videl som Miksa (Indrašisa, pozn.) ako dobre makal za bránkou, následne som našiel miesto pre bránkou a skóroval som."

8. Kazachstan 6 0 1 0 5 14:24  2

01 - Modified: 2024-04-24 11:20:12 - Feat.: - Title: Treba pozerať aj na úlohu daného hráča v tíme, tvrdí Šatan. Z Česka chce päť hráčov 02 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 03 - Modified: 2024-04-23 08:32:54 - Feat.: - Title: Formuje sa proti nám nová os zla. Európa musí byť pripravená na prípadnú vojnu, tvrdí odborník z NATO 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák
24. apríl 2024 13:44