Slovan si z Albánska vezie bezgólovú remízu

28.06.2016, 20:44
Futbalisti Slovanu Bratislava remizovali na pôde albánskeho FK Partizani Tirana 0:0.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava v utorňajšom úvodnom stretnutí prvého predkola Európskej ligy 2016/2017 remizovali 0:0 na pôde albánskeho FK Partizani Tirana. Odveta sa odohrá vo štvrtok 7. júla v Senici, keďže na Pasienkoch ešte finišuje letná výmena trávnika.

Úspešný tím z tejto dvojice sa v ďalšom predkole stretne s postupujúcim z konfrontácie islandského Breidabliku a lotyšského FK Jelgava. Úradujúci slovenský vicemajster absolvoval prvé súťažné vystúpenie novej sezóny, cyperský tréner Nikodimos Papavasiliou aj európsku premiéru na lavičke "belasých".

Prvé stretnutie 1. predkola EL:

FK Partizani Tirana (Alb.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 0:0

Rozhodovali: Papir - Shimon, Balikin (všetci Izr.), ŽK: Fili, Batha - Schet, Soumah

Zostavy:

Partizani: Hoxha - Kalari (87. Atanda), Ibrahimi, Krasniqi, Arapi - Fili (87. Jaupaj), Trashi, Batha, Vila - Ramadani, Torassa (83. Bardhi)

Slovan: Mucha - Sekulič, Saláta, Burnet, Ligeon - Lásik (61. Savičevič), De Kamps - Schet, Soumah, De Sa (76. Kubík) - Zreľák

Úvodná štyridsaťpäťminútovka priniesla len minimum vzrušenia. Do jedinej príležitosti sa dostal domáci Fili, jeho pokus vyrazil brankár Slovana Mucha, ktorý sa spoločne so stopérom Salátom ihneď po návrate z majstrovstiev Európy zaradili do základnej zostavy. Po zmene strán sa už naskytlo viac šancí a v 66. minúte mali jednu hostia. De Sa posunul loptu do pokutového územia Zreľákovi, ktorý však ľavačkou neprekonal Hoxhu. Hneď o pár sekúnd mal na opačnom konci vyloženú možnosť Fili, ale hlavou našiel iba Muchu a hlavičkami v nasledujúcich minútach nepochodili on ani Krasniqi. Najbližšie ku skórovaniu boli obidve mužstvá v úplnom závere. V 89. minúte pohladil žrď strelou zvnútra šestnástky domáci Vila a v nadstavenom čase hosťujúci Schet napálil loptu do brvna.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
16. apríl 2024 20:48