Zápisník Bohumila: Portugalčania to dokázali aj bez Ronalda, sú majstri Európy

10.07.2016, 20:40

Sledujete online prenos zo zápasu finále Majstrovstiev Európy.

Finále ME: Portugalsko - Francúzsko 23:38 Ďakujeme za sledovanie počas celého EURO 2016 Teším sa na ďalšie Zápisníky. Dovi, dopo a dobrú noc!  23:35 Instantná analýza Po vzore Grékov z EURO 2004 vyhrali Portugalci finálový zápas, v ktorom sa väčšinou len bránilo. Hlavná hviezda, Cristiano Ronaldo sa zranil ešte v prvom polčase, v predĺžení strelil gól Éder. Portugalsko šesť zo siedmich zápasov v riadnom hracom čase remizovalo a napriek tomu získalo slávu, ktorú nikdy dodnes. Hviezdou zápasu bol brankár Rui Patricio, chytil niekoľko skvelých šancí Francúzov. Tí sú smutní, sen o treťom titule získanom v Paríži nenaplnili.  23:33 Koniec. Francúzsko 0, Portugalsko 1. Nečakané, neuveriteľné. Gól Édera bol jediný, majstrom Európy sú Portugalci.  23:32 Žltá karta Patrício 23:32 Marcial, šanca Strela z dvanástich metrov bola zblokovaná, Marcial bol sám v pokutovom území, ale strela neprešla.  23:30 Posledné dve minúty nadstavenia Nadstavuje sa nadstavenie, ale Francúzi sú v kŕči.  23:29 Roh, Portugalsko Brejk červených končí rohom. Rozohrávka je nakrátko, ide o každú sekundu. Ešte jeden útok Francúzov. 23:27 Raphael sa zranil A natiahol minútku z predĺženia. Ošetrujú ho za postrannou čiarou.  23:26 Päť minút do konca Koniec sa blíži rýchlo. Najmä pre Francúzov. Z brejku mohli zvýšiť Portugalci.  23:24 Žltá karta Pogba Kto ešte nemá žltú, sa hlási u súdruha Clettenburga.  23:22 Roh, Francúzsko Po trochu zbytočnej hlavičke Pepeho.  23:21 Francúzi majú desať minút Všetko do útoku, domácim nič iné nezostáva.  23:20 Ronaldo vraj znova plače. Tentokrát od šťastia.  23:19 Striedanie Francúzsko Sissoko dole, Martial hore.  23:19 109´Francúzsko 0, Portugalsko 1 Éder prízemnou strelou spoza šestnástky k tyči otvoril skóre finále. Neuveriteľné. 23:18 Raphael do brvna! Krásna točená strela skončila na hornej žrdi, brankár nemal šancu. Stále bez gólov.  23:17 Koscielny, žltá karta Ruka obrancu domácich nebola, hral ňou Éder. Aj tak kopú priamy kop Portugalci, z asi 20 metrov.  23:16 Posledných 15 minút hry na EURO 2016 Francúzi v modrom zľava doprava. Stihne ešte niekto urobiť chybu?  23:12 Koniec prvého polčasu tretej časti hry Už len pätnásť minút a dočkáme sa rozstrelu.  23:12 Všetci striedajúci hráči sú lepší, ako tí, ktorých striedali Éder, Coman, Gignac... nemohli hrať od začiatku, keď sú takí dobrí? Žartujem, samozrejme.  23:11 Šanca! Hlavičku Édera musel vytláčať Lloris z bránkovej čiary.  23:10 Roh, Portugalsko Pre zmenu. 23:07 Ešte jeden roh Po sto minútach a tančeku Pogbu v šestnástke.  23:06 Roh, Francúzsko Tréner Santos sa čertí, jeho obranca mohol loptu kopnúť aj inam, ako za čiaru.  23:05 Žltá karta Carvalho. Aj William Carvalho fauloval tak, že Clettenburg musel tasiť žlč.  23:04 Žltá karta Matuidi Po helikoptérovej zrážke s Éderom.  23:02 Žltá karta Raphael Fauloval Sissoka.  23:02 Priamy kop, Portugalsko Po ďalšom faule Umtitiho na Édera.  22:59 Hrá sa predĺženie V prvej časti Francúzi sprava doľava.  22:55 Štatistika Strely na bránku 7:1, strely celkom 17:6, držanie lopty 54%:46%.  22:54 Ronaldo späť na trávniku! Ale už len v úlohe cheerleadera pre spoluhráčov pripravujúcich sa na predĺženie.  22:52 Koniec základnej časti Nula, nula. K 107 gólom nepribudol ďalší. Musí sa predlžovať.  22:51 Gignac, tyč! Zvnútra malého vápna mal striedajúci francúzsky útočník šancu, ktorú zastavila pravá tyč portugalskej bránky. Bol by to zlatý gól.  22:49 90´ Francúzsko 0, Portugalsko 0 Nadstavovať sa budú zo tri minúty. A potom tridsať ďalších.  22:43 Sissoko krásne vystrelil A Patrício krásne vyrazil. Mrštne sa hodil po svojej pravej strane, pravou rukavicou zabránil lopte k doplachteniu do siete. Sissoko si ľaduje hlavu.  22:42 "Nemci boli najlepšie družstvo na turnaji." To nie ja, to Marián Zeman v televízore.  22:41 "Nie je to žiadny oslavný futbal, ale krutý boj." To nie ja, to Marcel Merčiak v televízii.  22:39 Źltá karta, Umtiti Ale neviem za čo, asi za faul. Rozpísal som sa o explózii ofenzívneho gejzíru Portugalcov.  22:39 Sanca, Portugalsko Naniho center musel Lloris vytiahnuť spod brvna, následne chytal strelu Quaresmu. Prvá strela na bránku v 80. minúte a hneď druhá o dve sekundy po nej.  22:37 Striedanie Portugalsko Renato Sanchez dole, Éder hore.  22:36 Striedanie Francúzsko Giroud dole, Gignac hore.  22:34 75´ Francúzsko 0, Portugalsko 0 Najlepší hráč Portugalska je dnes brankár. Lepšie, ako 0:0 asi Ronaldovci bez Ronalda nedokážu uhrať. Ak vyhrajú, tak len po penaltách o hodinu.  22:34 Giroud, šanca Dobrý útok Comana, prihrávku v šestnástke Giroud tvrdo strelil na Patricia. Ten ho vychytal.  22:31 Roh Francúzsko Po prieniku Comana. Lopta z rohu prepadla na päťke, žiaden Francúz ale nebol nablízku.  22:29 Dvadsať minút do konca A desať to 80. minúty, po ktorej začali na EURO 2016 obyčajne padať góly.  22:25 Striedanie Portugalsko Silva dole, Moutinho hore.  22:24 Superšanca, Griezmann Skvelý center Comana Griezmann hlavičkou z piatich metrov neupratal pod brvno. Minul ho zo zlej strany.  22:23 65´ Francúzsko 0, Portugalsko 0 Ani prvých dvadsať minút druhého polčasu neprinieslo gól. Diváci spievajú napriek tomu hymnu.  22:21 Roh, Francúzsko Vybojoval Evra.  22:21 Žltá karta, Joao Mário Fauloval Girouda taktickým faulom pri hroziacom protiútoku.  22:17 Griezmann, strela na bránku Ľavačka najlepšieho strelca turnaja bola prízemná, z uhla a málo razantná. Ale počíta sa do štatistík.  22:16 Striedanie, Francúzsko Payet dole, Coman hore. Payet nedal gól, ale dal dole Ronalda.  22:15 Roh, Portugalsko Pred Nanim hlavičkoval Umtiti na roh. Samuel U. má najlepšie nové meno na turnaji. Umtiti, povedzte to trikrát rýchlo po sebe. Z rohu ako inak zasa nič.  22:13 Pogba z 25 metrov mimo Francúzi pritláčajú, center odvrátili obrancovia za šestnástku, ale strela hviezneho Pogbu bola veľmi zlá.  22:11 Faul, čiže znova nič Pogba vletel do brankára, ani z táto lopta neskončila v sieti.  22:10 Roh Francúzsko Po ďalšom prieniku Sissoka.  22:08 Platonická snaha Portugalska Útok červených končí ako tie pred ním - bez strely na Huga Llorisa v bránke domácich.  22:05 Nanimu sa zranila kopačka Po prišľapnutí jedného z Francúzov má portugalský forward na kopačke trhlinu. Pomohlo krátke poležanie si, Nani už znova behá a neprezul sa.  22:04 Začína druhý polčas Výkop majú Francúzi. Hrajú aj v druhom polčase v modrom, tentokrát zľava doprava. Portugalčania v červenom, presne oproti. Rozhodcovia z Anglicka v žltom.  22:01 Reklamná prestávka Všetky reklamy, ktoré ste videli celý mesiac, ešte raz naposledy.  21:55 Prestávkové štúdio Koleno Payeta na koleno Cristiana Ronalda je hlavnou témou prestávkového štúdia RTVS. Robert Vittek aj Laco Borbély sa boja, že Portugalsko príde v druhom polčase ešte defenzívnejšie a bude ešte menej útočiť. Každý svojimi slovami, samozrejme.  21:51 Instantná analýza prvého polčasu Relatívne opatrný prvý polčas bol ovplyvnený najväčšou udalosťou finále. Cristiano Ronaldo sa zranil a v polovici prvého dejstva musel byť vynesený na nosidlách z ihriska v slzách. Franzúci ťahajú útoky Sissokom, dve dobré šance zneškodnil brankár Patricio. Portugalsko sa osmelilo až na konci polčasu, ale dobrú šancu si nevytvorilo. Po strate najlepšieho hráča ale paradoxne hru viac vyrovnalo. Druhý polčas môže byť ešte zaujímavý.  21:48 Koniec prvého polčasu 21:47 45´ Francúzsko 0 - Portugalsko 0 Pridávať sa budú dve minúty, počas ktorých sa už asi aj tak nič neudeje.  21:46 Huh! Kričia Francúzi pokrik, ktorý preslávil na turnaji Island. Asi si myslia, že sa na nich nalepí niečo z islandského duchu. Ale nie, nenalepí, pri najbližšej príležitosti pôjdu znova štrajkovať za kratší pracovný týždeň.  21:45 Problém s loptou Museli vymeniť sfúknutú loptu, čo okomentovali Merčiak so Zemanom, že toľko problémov s loptami ešte nevideli. Nie je to dobrý turnaj pre Adidas, okrem lôpt nehrá po 30 rokoch vo finále ani jedno družstvo v ich dresoch. Dnes to je Nike - Nike.  21:42 Roh, Portugalsko Prienik Joaoa Mariu posunula obrana galského kohúta za čiaru, kope sa ďalší roh pred Llorisa.  21:39 Skoro šanca, Portugalsko Adrian Silva mohol strieľať v dobrej pozícii, namiesto toho nad ňou zakrepčil a z dobrej pozície nebolo nič. Teda bolo, prvý roh po slabej strele, ktorú ktorýsi Francúz tečoval. Stopér José hlavičkoval nad bránu.  21:37 Portugalsko chvíľu drží loptu Potrebujú sa otriasť zo straty kapitána. Veľmi neútočia, ale aspoň si prihrávajú v strede ihriska.  21:35 Cedric, žltá karta Po faule tasí žltý arbiter prvú kartu rovnakej farby.  21:34 Sissoko v dobrej šanci Po prihrávke Payeta sa zatiaľ hráč zápasu Sissoko zvrtol v šestnástke ako Robinson-Kanu z Walesu proti Belgicku, tvrdú strelu ale portugalský brankár kryl.  21:32 30´ Francúzsko 0, Portugalsko -1 Ronaldo Na góly stále nula - nula, ako veľa prvých polhodín na turnaji. Dôležitosť a túžba neurobiť rýchlu chybu robili z prvých polhodín často dosť nudu. Vo finále sa Francúzi snažia, no len dve strely trafili bránku.  21:31 Roh, Francúzsko Znova prenikal Sissoko. Center zblokovali obrancovia, no roh šancu nepriniesol.  21:28 Čo budeme robiť, keď Portugalsko vyhrá titul bez Ronalda? Len sa pýtam.  21:27 Striedanie, Portugalsko Cristiano Ronaldo dole, Quaresma hore.  21:25 Ronaldo nakoniec musí striedať. Na ihrisko musia prísť nosidlá, obväz na kolene nepomohol. Pre finále je to veľká škoda, napriek škodoradosti, ktorá teraz ovládla celú Európu okrem Portugalska a fanúšikov Realu Madrid. Tým by sa teraz krvi nedorezali.  21:24 Šanca, Portugalsko Adrian Silva po hlavičke Ronalda netrafil dobre loptu, šancu mal dobrú.  21:23 Sissoko vysoko nad Možno nie tak vysoko, ale rýmovalo sa to. Francúzsku 18tku nezastavil súper ani rukami a strela spoza šestnástky bola tečovaná. Roh, Francúzsko.  21:21 Ronaldo je späť na ihrisku! Zdá sa, že to ešte skúsi rozbehať. O obstreku, ktorý nosia v kabelách maséri futbalistov, kolujú chýry. Je možné, že aj tí portugalskí majú so sebou podobný zázrak.  21:20 Ide o ľavé koleno najväčšej hviezdy turnaja Stále ho ošetrujú a Portugalsko zatiaľ nestrieda. Červení hrajú zatiaľ o jedného menej v poli.  21:18 Cristiano Ronaldo plače Aj vo finále EURO 2016! Podľa všetkého je zranený a bude musieť byť vystriedaný! Situácia si vyžaduje výkričníky!  21:17 Pogba má výraznejší a asi aj krajší zostrih, ako Ronaldo Kaderník francúzskeho stredopoliara by mohol pracovať aj pre slovenskú futbalovú reprezentáciu.  21:16 15´ Francúzsko 0, Portugalsko 0 Prvá tretina prvého polčasu je v análoch.  21:15 Po šanci sa hrá medzi šestnástkami Francúzi držia loptu, postupnými útokmi sa snažia nájsť dobrú pozíciu. Portugalci zatiaľ sústredene bránia.  21:11 Skvelá šanca Francúzska Griezmannova nádherná hlavička, center Payeta predĺžil ešte krajšou hlavičkou Antoine Griezmann. Brankár Portugalska Rui Patricio skvelým zákrokom vytlačil loptu nad bránku. Po rohu kryl aj hlavičku Girouda. Stále bez gólov.  21:09 Cristiano Ronaldo na tráve Diváci pískajú, faul pískaný nebol. Rozhodca Clettenburg púšťa hru, Payet zasiahol koleno najväčšej hviezdy turnaja.  21:08 Griezmann vedľa Francúzi sú aktívni, ich najlepší strelec ale bránku strelou nenašiel.  21:06 Sissoko volejom rovnako ako Nani Čiže vysoko nad. Strieľal rovnako zo 16 metrov po hlavičke Griezmanna.  21:05 Prvá strela, Nani Po dlhej prihrávke od Cedrica za Koscielneho Nani vystrelil zo šestnástich metrov ale bránu netrafil ani náhodou.  21:04 Tréneri Deschamps a Santos Jeden vyhral EURO v roku 2000 ako hráč, druhý trénoval Grécko.  21:02 Nezávidím majiteľom čiernobielych televízorov. Musí to byť veľa odtieňov sivej a totálne neprehľadné športové divadlo.  21:01 Začíname! Francúzi v modrom sprava doľava, Portugalsko v červených dresoch presne opačným smerom. Rozhodcovia v žltom kade-tade po ihrisku.  20:59 Rozhodcovia z Anglicka Šéfuje im Mark Clettenburg.  20:59 Rozhodcovia z Anglicka Šéfuje im Mark Clettenburg.  20:59 Zostavy Portugalsko vrátilo Pepeho do obrany a Carvalha do zálohy. Mladý Sanchez hrá od začiatku. Francúzska je identická so zápasom s Nemcami v semifinále.  20:58 Francúzsku spieva celý štadión. Vlastne nie celý, sektor s fanúšikmi Portugalska sa nepridal.  20:56 Hymny Najprv portugalská. Spievajú aj hráči, zdá sa že o čosi menej falošne, ako zvyknú slovenskí sokoli. Až na brankára, ten poriadne zatiahol, keď pred ním prešla kamera s ruchovým mikrofónom.  20:54 Hráči sú pripravení v útrobách štadióna O chvíľku vybehnú na plochu štadióna aktéri 51. zápasu EURO 2016.  20:52 Guetta hrá hymnu majstrovstiev... ...ktorú sme počuli zo zvučiek celý mesiac. Najväčšie hity turnaja - Will Grigg´s on fire a Huh! zatiaľ neodzneli.  20:49 Pred zápasom prebieha na Stade de France kultúrny program Akordeonistka, orchester, David Guetta a ďalšie hudobné čísla pripravia atmosféru pred finále. Kedysi stačily hymny.  20:46 Predzápasová prognóza Favoritom sú domáci, Portugalsko je vo finále skôr napriek výkonom, ktoré predvádza, ako vďaka nim. Všeobecne sa čaká škaredý futbal, ktorý rozhodne gól tesne pred koncom, alebo v predĺžení. Aby symbolizoval turnaj, počas ktorého tímy hrali opatrne, na remízy a krásnych futbalových zážitkov bolo primálo.  20:43 Laco Borbély v čiernom obleku Je nedeľa, hrá sa finále EURO 2016, nečudo že sa slávny majster erudovaného futbalového slova obliekol sviatočne.  20:39 V štúdiu ako analytici Borbély a Vittek All stars tím verejnoprávnej televízie predstavujú analytici Robert Vittek a Laco Borbély. Na štadióne s Marcelom Merčiakom Marián Zeman.  20:37 "Plakal som," Cristiano Ronaldo. Hlavná hviezda Portugalcov spomína v dokrútke na RTVS na finále z roku 2004. Paradoxne, dnes sú v úlohe Grékov, odpisovaných, hrajúcich podľa mnohých nepekný futbal.  20:36 Vitajte pri Zápisníku Live! z finále EURO 2016. Domáce Francúzsko proti Portugalsku s Ronaldom. Od 21:00 na Stade de France v Paríži začne posledný zápas majstrovstiev Európy vo futbale. Som rád, že ho budete sledovať s nami. Určite to popri televízore budete stíhať.

01 - Modified: 2024-04-23 18:38:43 - Feat.: - Title: Macron tvrdí, že Seina je čoraz čistejšia a chce si v nej zaplávať. Majú sa v nej konať preteky 02 - Modified: 2024-04-23 16:01:32 - Feat.: - Title: Letisko vo Francúzsku vo štvrtok ochromí štrajk, tvrdia leteckí dispečeri 03 - Modified: 2024-04-23 13:04:35 - Feat.: - Title: Polícia vysťahovala pred olympiádou ďalší tábor migrantov v Paríži 04 - Modified: 2024-04-22 14:14:13 - Feat.: - Title: Francúzsky starosta vyvolal pobúrenie nacistickým pozdravom. Urobiť tak mal dvakrát 05 - Modified: 2024-04-19 18:42:08 - Feat.: - Title: Medzinárodný menový fond vyzval Paríž a Rím na väčšie šetrenie, naopak Nemci by mali viac investovať
24. apríl 2024 15:43