Futbalisti Spartaka TrnavaTASR/L. Grinaj

Trnava šokovala favorita. Spartak si vezie z Viedne cennú výhru

28.07.2016, 21:07
Jediný gól večerného zápasu na Štadióne Ernsta Happela v rakúskej metropole strelil útočník Robert Tambe.

Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom stretnutí tretieho predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 na pôde Austrie Viedeň najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól večerného zápasu na Štadióne Ernsta Happela v rakúskej metropole strelil útočník Robert Tambe.

Zverenci Miroslava Karhana si tak vďaka zásahu dosiahnutom na trávniku súpera vypracovali dobrú východiskovú pozíciu do domácej odvety, ktorá sa odohrá o týždeň 4. augusta o 18.30 h v trnavskej City Arene.

1. stretnutie 3. predkola EL UEFA 2016/2017:
      FK Austria Viedeň - FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)
      Gól: 46. Tambe, ŽK: Sloboda, Godál, Halilovič, Tambe, Kadlec, Jakubech, Schranz, Jirka (všetci Spartak). Rozhodoval: Tudor (Rum.), 6835 divákov
      zostavy a striedania:
      Austria: Almer - Stryger Larsen, Rotpuller, Filipovič, Martschinko - Holzhauser, Serbest - Venuto, Kehat (61. Grünwald), Pires (72. Tajouri-Shradi) - Kayode (85. Friesenbichler)
      Spartak: Jakubech - Kadlec, Greššák, Godál, Hornik - Sloboda, Bello - Schranz, Halilovič (61. Jirka), Mikovič (88. Yao) - Tambe (72. Paukner)

V úvode bola snaha o ofenzívne ťaženie výlučne na strane domácich. V 7. minúte prenikol Pires po ľavom krídle, z ťažkého uhla neprekonal hosťujúceho brankára Jakubecha.

V ďalšej pasáži sa Viedenčania nepresadzovali k pokutovému územiu, Holzhauser to teda vyskúšal z diaľky, v 19. minúte zase Kayode nepotrestal chybu v komunikácii medzi Hornikom a Jakubechom. Trnavčania najskôr vyčkávali, no potom sa začali osmeľovať.

Prvú veľkú šancu mali v 24. minúte, keď sa po prenesení hry na ľavom kraji otvoril priestor Schranzovi, ktorý poslal prihrávku do šestnástky, ale Halilovič jeho center neskrotil do siete. Na opačnom konci kontroval Kayode, obišiel aj Jakubecha, lopta mu však utiekla za čiaru.

Po viac než polhodine Tambe nezužitkoval nedôrazné vybehnutie domáceho brankára Almera, následne Bello pekne vysunul Schranza, práve Almer však zachránil Austriu. Do polčasovej prestávky sa striedali útoky na oboch stranách, v závere úvodného dejstva Jakubech zlikvidoval príležitosť Kayodeho.

Hneď po zmene strán sa už skóre zmenilo, Schranz si nabehol na pravom krídle a v pokutovom území vyzval k zakončeniu Tambeho, ktorý sa v páde nepomýlil a poslal Spartak do vedenia. Zaskočených domácich chcel okamžite priklincovať Mikovič, nepresadil sa. Austrii velil nepriaznivý stav zvýšiť s pribúdajúcim časom obrátky, no tie nepriniesli vyložené možnosti.

Trnava pozorne bránila a otvárali sa jej tiež cestičky na protiútoky. V 77. minúte sa síce Kayode dostal k Jakubechovi, ale neporadil si s ním ani na dva razy. Útočnú neúrodnosť rakúskeho tímu zvýraznili nepresný pokus striedajúceho Tajouriho-Shradiho, ďalšie zlyhanie Kayodeho vo veľkej šanci či neúspešná štandardná situácia v nadstavenom čase.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
16. apríl 2024 21:11