Česi sa rozlúčili so Svetovým pohárom výhrou, tesne porazili Spojené štáty

23.09.2016, 07:51

Českí hokejisti zvíťazili vo svojom poslednom zápase A-skupiny Svetového pohára nad USA tesne 4:3 a v tabuľke obsadili nepostupové tretie miesto. Zámorskí hráči skončili bez výhry poslední.

Česi rozhodli v druhej tretine zápasu, keď v priebehu jedenástich minút strelili tri góly a odpútali sa na rozdiel 4:2.

A-skupina
      Česko - USA 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
      Góly: 13. Z. Michálek (Palát, Hanzal), 27. M. Michálek, 37. Šustr (Voráček, Frolík), 38. M. Michálek (Hemský, Polák) - 15. Pavelski (Parise, Kane), 35. Abdelkader (Byfuglien, Suter), 43. McDonagh (Wheeler, Dubinsky). Strely na bránku: 27:39. Rozhodcovia: Dwyer, Lee - Cormier, Miller, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 11.987 divákov
      Česko:
      Mrázek - Šustr, Nakládal, Z. Michálek, Jordán, Polák, Kempný, Kundrátek - Pastrňák, Plekanec, Palát – Voráček, Hanzal, M. Michálek – Hemský, Sobotka, Frolík – Birner, Jaškin
      USA: Bishop - Suter, Niskanen, McDonagh, Carlson, Byfuglien, E. Johnson - Oshie, Pavelski, Parise - Kane, Stepan, van Riemsdyk - Wheeler, Kesler, Pacioretty - Palmieri, Dubinsky, Abdelkader

Úvodné minúty patrili hokejistom USA, no prvú vážnejšiu šancu mali ich súperi. V 5. minúte sa puk dostal k Palátovi, ale Bishop jeho pokus chytil. Na druhej strane vyrazil strelu Pavelského Mrázek a zámorskí hráči nič nevyťažili ani z následnej presilovky.

Diváci v Toronte videli prvý gól v 13. minúte, pri avizovanom vylúčení sa trafil od modrej Z. Michálek - 1:0. Američanom však netrvalo ani dve minúty a vyrovnali. Mrázek dostal zbytočné dve minúty za hrubosť a po peknej kombinácii ho potrestal Pavelski - 1:1.

Úvod druhej časti patril zámorským hokejistom, ktorí si vypracovali dve dobré gólové šance, Mrázek si však poradil. Potom mali viac z hry Česi. Birner síce nevyužil veľký kiks súpera, no v 27. minúte už M. Michálek dorazil Nakládalovu strelu do siete - 2:1. Američania dokázali odpovedať aj na tento zásah.

V 35. minúte potiahol puk po ľavom krídle Byfuglien, naservíroval ho pred bránku Abdelkaderovi a bolo vyrovnané 2:2. Záver prostrednej časti však patril Čechom, ktorí si v nej vypracovali rozhodujúci dvojgólový náskok. V 37. minúte skóroval Šustr a o 39 sekúnd neskôr zvýšil na 4:2 M. Michálek.

Američania ešte zápas zdramatizovali v 43. minúte, keď sa v oslabení dostali do útoku a McDonagh využil prihrávku Wheelera - 4:3, no v ďalšom priebehu sa im už vyrovnať nepodarilo. Dobrých šancí si vypracovali niekoľko, ale Česko podržal brankár Mrázek.

program semifinále:
      nedeľa 25. septembra:
      1.00 SELČ: Kanada - Rusko
      19.00 SELČ: Švédsko - Tím Európa

01 - Modified: 2024-04-24 19:55:09 - Feat.: - Title: Šéf TikToku plánuje na súde bojovať proti zákazu platformy v Spojených štátoch 02 - Modified: 2024-04-24 19:31:30 - Feat.: - Title: Spojené štáty tajne poslali Ukrajine rakety ATACMS s dlhým doletom. Američania to potvrdili 03 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 04 - Modified: 2024-04-24 18:56:10 - Feat.: - Title: Získavame podporu, ktorú potrebujeme. Zelenskyj poďakoval Bidenovi za podpis zákona o pomoci pre Ukrajinu 05 - Modified: 2024-04-24 18:39:26 - Feat.: - Title: Analytik Bednár: Slováci sa vyzbierali na vagóny munície. Nemáme precedens, že Rusko je ochotné jednať o mieri
25. apríl 2024 03:37