Hokejisti SlovanaTASR/P. Neubauer

Slovan predviedol famózny výkon. V KHL vyhral na ľade favorita

12.10.2016, 21:55

Hokejisti Slovana Bratislava vybojovali v stredajšom dueli KHL mimoriadne cenné tri body.

Na ľade favorizovaného Dinama Moskva predviedli kompaktný výkon a vďaka vysokej efektivite i výborne chytajúcemu Barrymu Brustovi triumfovali 5:3.

Na náročnom tohtotýždňovom tripe zabodovali už druhýkrát, keď v pondelok vyhrali nad Lokomotivom Jaroslavľ 3:2 po predĺžení.

Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia vonkajšiu sériu v piatok o 18.30 h na ľade Viťazu Podoľsk.

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Góly: 3. Fjodorov (Tarasov), 28. Kokujov (Sopin, Rybakov), 38. Kuznecov (Makľukov, Podšenďalov) - 17. Ďaloga (Cheechoo, Starosta), 20. Kundrátek (Cheechoo), 21. Cheechoo (Taffe), 32. Kundrátek (Taffe), 46. Jeglič (Plastino). Rozhodovali: Bukin, Sergejev - Berseňov, Judin, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4653 divákov
      zostavy:
      Dinamo Moskva: Jeriomenko (23. Lazušin) - Hietanen, Mironov, Robinson, Makľukov, Rylov, Solovjov - Karpov, Cvetkov, Karsums - Kokujov, Rybakov, Sopin - Igumnov, Kuznecov, Kokarev - Tarasov, Fjodorov, Šipov - Podšenďalov
      Slovan Bratislava: Brust - Starosta, Kundrátek, Švarný, Plastino, Meszároš, Bačik, Pokorný, Ďaloga - Cheechoo, Taffe, Hlinka - Nedorost, Jeglič, Valský - Lušňák, Chipchura, Vopelka - Kubalík, Viedenský, Šiška

Slovan vykorčuľoval na súpera odhodlane a svojím prejavom v prvej tretine ho dokonale zaskočil. Dinamo sa v 2. minúte síce ujalo vedenia, keď si Fjodorovovu prihrávku nešťastne zrazil do bránky Ďaloga, no postupom času stratilo kontrolu nad zápasom.

Útočnú vlajku "belasých" pozdvihol Cheechoo, ktorý spoločne s Taffeom a Hlinkom viackrát pohrozil defenzíve domácich. V 17. minúte sa Slovan v presilovke o dvoch hráčov dočkal vyrovnania, Cheechoo vysunul Ďalogu na ľavom krídle a ten trafil presne pomedzi Jeriomenkove betóny.

Hostia si ofenzívnou aktivitou vyslúžili početnú výhodu aj v závere tretiny. Dobrou kombináciou zovreli súpera pred vlastným brankárom a päť sekúnd pred sirénou sa dostali do vedenia, keď sa presným švihom od modrej presadil Kundrátek - 1:2.

Dvadsaťsedemsekúnd po štarte druhej tretiny osvedčil dlhoročné skúsenosti Taffe. Výborným forčekingom obral o puk Mironova a Cheechoo gólovou strelou z prvej zariadil brankársku výmenu Jeriomenko - Lazušin. Dinamo následne zvýšilo útočnú snahu i streleckú produkciu.

Obrana Slovana udržala domácich na uzde len do 28. minúty, keď trio Rybakov - Sopin - Kokujov dokonalou kombináciou na jeden dotyk znížilo na 2:3.

Výborne chytajúceho Brusta to nerozladilo a "belasí" sa od jeho parádnych zákrokov odrazili za dvojgólovým náskokom.

Taffe opäť predviedol skvelý prehľad, z rohu klziska nabil nabiehajúcemu Kundrátkovi, ktorý so šťastím prepálil Lazušina. Narastajúci tlak Dinama vyvrcholil ďalším znížením v 38. minúte, z veľkého uhla sa presadil Kuznecov.

Dinamo odštartovalo tretiu tretinu s úmyslom zmazať tesný náskok súpera. Pri vylúčení Viedenského malo na to výbornú príležitosť, ale presilovku nevyužilo a v 46. minúte inkasovalo piaty gól. Po Plastinovej vyrazenej strele si našiel priestor na dorážku v spleti tiel Jeglič a namieril ju presne pod žŕdku.

V ďalšom priebehu sa k Brustovi pri sústavnom tlaku domácich priklonilo aj šťastie, Fjodorov vo vyloženej príležitosti trafil len jeho lapačku a pri ďalšej možnosti zazvonila horná žŕdka. Záver stretnutia "belasí" takticky zvládli a zaknihovali cenné tri body.

14. Dinamo Riga           18   2  2  1  13 33:47  11

01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 04 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 05 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom
23. apríl 2024 23:53