TASR/AP

Budaj dostal šancu. A pomohol Kráľom k prvému víťazstvu

21.10.2016, 06:57

Hokejisti Los Angeles Kings sa dočkali prvého víťazstva v sezóne NHL, keď vyhrali v noci na piatok na ľade Dallasu 4:3 po predĺžení. V bránke "kráľov" odchytal celý duel Peter Budaj, ktorý prispel k triumfu 17 úspešnými zákrokmi. Slovenský brankár, ktorý dostal šancu pri zranení tímovej jednotky Jonathana Quicka, sa prvýkrát v tomto profiligovom ročníku postavil od začiatku medzi žŕdky a slávil svoje prvé víťazstvo v NHL od 12. februára 2016.

V bohatom jedenásťzápasovom nočnom programe sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista, obranca Andrej Sekera sa podieľal na výhre Edmontonu nad St. Louis 3:1 jednou asistenciou. V repríze minulosezónneho finále úradujúci šampión z Pittsburghu otočil v tretej tretine duel so San Jose a zdolal Sharks 3:2.

Výsledky NHL:

Boston - New Jersey 2:1, Philadelphia - Anaheim 2:3, Pittsburgh - San Jose 3:2, Florida - Washington 2:4, Montreal - Arizona 5:2, Tampa Bay - Colorado 0:4, Minnesota - Toronto 3:2, Dallas - Los Angeles 3:4 pp /za hostí BUDAJ 17 úspešných zákrokov/, Calgary - Carolina 2:4, Edmonton - St. Louis 3:1 /za domácich SEKERA 0+1/, Vancouver - Buffalo 2:1

01 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 02 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 03 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
23. apríl 2024 10:36