Dominika CibulkováReuters

Cibulková prehrala aj druhý zápas na turnaji šampióniek. Nádej na postup však stále žije

25.10.2016, 16:31

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela ani v druhom zápase na MS WTA Tour v Singapure. V dueli dvoch debutantiek podľahla v červenej skupine ako nasadená sedmička turnajovej šestke Američanke Madison Keysovej 1:6, 4:6.

Napriek prehre ešte má šancu na postup do semifinále. Musí však vo štvrtok zdolať Rumunku Simonu Halepovú 2:0 a Keysová zároveň nesmie získať ani set proti Nemke Angelique Kerberovej.

Keysová mala proti Cibulkovej raketový nástup. Po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:1, v šiestom geme opäť prelomila podanie súperky a prvý set sa stal jasne jej korisťou.

Američanka skvele podávala, dokázala súperku pretlačiť v krosových výmenách a na jej konto pribúdal jeden víťazný forhend za druhým. Pri svojom druhom podaní neuhrala Cibulková ani fiftín.

Cibulkovej tréner Matej Lipták nabádal svoju zverenku, aby sa snažila hrať viac do Keysovej bekhendu a využívala údery po čiarách.

V druhom sete za stavu 1:1 si slovenská jednotka napriek trom dvojchybám udržala servis, v piatom geme však stratila podanie a Keysová už dotiahla zápas do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenila po víťaznom nabiehanom forhende v poradí tretí mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 4:0.

červená skupina:

Madison Keysová (6-USA) - Dominika CIBULKOVÁ (7SR) 6:1, 6:4, Angelique Kerberová (1-Nem.) - Simona Halepová (3-Rum.) 6:4, 6:2

01 - Modified: 2024-03-21 08:40:01 - Feat.: - Title: Cibulková vystrojila ďalšiu okázalú párty. Stoly plné kalórií a tortu, akú ste zrejme ešte nevideli 02 - Modified: 2021-01-12 15:17:35 - Feat.: - Title: Matovič žiada pokutovať prednostné očkovanie: Ak si niekto myslí, že si z toho urobí biznis, tak je na omyle 03 - Modified: 2021-01-10 18:26:20 - Feat.: - Title: Je to absolútna neúcta voči všetkým zdravotníkom, reaguje Krajčího rezort na očkovanie Cibulkovej 04 - Modified: 2021-01-10 17:50:44 - Feat.: - Title: Matovič o očkovaní Cibulkovej: Je to zbytočné zlyhanie. Budem žiadať sprísnenie opatrení 05 - Modified: 2021-01-10 12:39:02 - Feat.: - Title: Cibulkovú zaočkovali neoprávnene proti vírusu. Nechala som sa uviesť do omylu, reaguje
19. apríl 2024 10:32