Vážne pády poznačili zjazd v Rakúsku. Lyžiarku zachraňoval vrtuľník

15.01.2017, 13:04

Nedeľný predpoludňajší tréning zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee museli dvakrát prerušiť po vážnych pádoch. Najprv zo svahu vrtuľníkom transportovali Talianku Nadiu Fanchiniovú, po nej Maďarku Edit Miklósovú.

Tréning sa skončil s oneskorením, pričom začiatok hlavných pretekov bol naplánovaný na 12.15 h. Najrýchlejšia v ňom bola Češka Ester Ledecká (1:22:24 min). Zjazd preložili zo soboty, keď ho znemožnilo nepriaznivé počasie, v nedeľu sa preto nekonala kombinácia.

Samotný zjazd senzačne ovládla Rakúšanka Christine Scheyerová a dosiahla svoje premiérové pódiové umiestnenie v kariére. Na druhej priečke s odstupom 39 stotín skončila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska, tretia bola Američanka Jacqueline Wilesová z USA (+0,54 s).

Dvadsaťdvaročná Scheyerová šokovala favoritky so štartovým číslom 25, na všetkých medzičasoch bola najrýchlejšia a zaznamenala dosiaľ svoj najväčší úspech. Iba raz figurovala doteraz v najlepšej desiatke na pretekoch SP, v decembri skončila deviata vo Val d'Isere. Pre rakúske ženy je to zároveň prvý triumf v sezóne. "Je to neopísateľné, takéto niečo som vôbec nečakala. Jednoducho som do toho chcela dať všetko a nechať lyže ísť a fungovalo to perfektne," povedala v prvej reakcii Scheyerová.

Po jedenásťmesačnej vynútenej pauze pre zranenia sa v nedeľu na súťažné svahy vrátila Američanka Lindsey Vonnová. Štvornásobná celková víťazka SP obsadila trináste miesto s mankom 1,54 sekundy na víťazku. "Som celkom spokojná, bolo to dnes naozaj ťažké. V tréningu som išla uvoľnenejšie, v pretekoch bola už trať rýchlejšia. Mám z toho ale dobrý pocit," reagovala Vonnová. Líderka hodnotenia disciplíny Slovinka Ilka Štuhecová skončila piata, predtým vyhrala všetky tri doterajšie zjazdy v sezóne.

01 - Modified: 2022-03-20 11:15:42 - Feat.: - Title: Vlhová sa dostala na stupne víťazov. Sezónu ukončila tretím miestom 02 - Modified: 2022-03-17 09:05:57 - Feat.: - Title: Vlhová neobháji veľký glóbus. V super-G skončila až sedemnásta 03 - Modified: 2022-03-16 10:59:13 - Feat.: - Title: Vlhovej šance na celkový triumf vo Svetovom pohári sa znížili, Shiffrinová vyhrala zjazd 04 - Modified: 2022-03-11 17:45:45 - Feat.: - Title: Vlhová zvíťazila v obrovskom slalome v Are. Znížila manko na Shiffrinovú 05 - Modified: 2022-02-13 09:49:59 - Feat.: - Title: Petra Vlhová vysvetlila svoj nečakaný koniec na olympiáde: Už nemám silu bojovať
24. apríl 2024 10:26