Sidney CrosbyUSA Today

NHL zažila gólovú prestrelku. Súboj hviezd ovládol Crosby

17.01.2017, 06:26

Hokejisti Edmontonu Oilers v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Arizonu 3:1. Pripísali si tak tretie víťazstvo za sebou a poskočili na druhé miesto v Pacifickej divízii.

Naopak, nedarilo sa Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom, Bruins podľahli New Yorku Islanders hladko 0:4. V drese posledného tímu Východnej konferencie sa dvomi gólmi zaskvel ruský útočník Nikolaj Kuľomin. Čisté konto si udržal nemecký brankár "ostrovanov" Thomas Greiss, ktorý kryl všetkých 32 striel súperových hráčov.

Zaváhali aj hráči Los Angeles, ktorí prehrali doma s Tampou Bay tesne 1:2.

Slovenský brankár v službách LA Peter Budaj si pripísal 27 úspešných zákrokov, jeho spoluhráč Marián Gáborík odohral 16 a pol minúty a na súperovu bránku vyslal tri strely.

Veľký šláger sa hral v Pittsburghu, kde domáci obhajca titulu zdolal v gólovej prestrelke lídra súťaže Washington 8:7 po predĺžení. Penguins tak ukončili víťaznú sériu Capitals, ktorá sa zastavila na čísle deväť. Ruský center Jevgenij Malkin prispel k divokej výhre hetrikom, už svojím jedenástym v profiligovej kariére.

NHL - výsledky:
Boston - New York Islanders 0:4, Buffalo - Dallas 4:1, Detroit - Montreal 1:0, Los Angeles - Tampa Bay 1:2 /BUDAJ kryl 27 z 29 striel hostí/, San Jose - Winnipeg 5:2, Pittsburgh - Washington 8:7 pp, Edmonton - Arizona 3:1

01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
19. apríl 2024 10:49