Marian GaborikUSA Today

Gáborík sa presadil takmer po mesiaci, v drese Los Angeles získal už sto bodov

28.02.2017, 06:13

Hokejisti Minnesoty Wild zvíťazili v noci na utorok nad Los Angeles Kings 5:4 po predĺžení a poistili si prvé miesto v Západnej konferencii NHL. V drese hostí sa gólom a asistenciou prezentoval slovenský útočník Marián Gáborík.

Pre skúseného krídelníka to boli prvé body takmer po mesiaci, keď predtým sa naposledy presadil ešte 1. februára. Odvtedy ťahal sériu deviatich stretnutí bez bodového zápisu, sobotňajší duel proti Anaheimu odsedel na tribúne v pozícii zdravého náhradníka.

Gáborík najprv prihral v 9. minúte na gól Nickovi Shoreovi a ukončil tak svoje bodové suchoty.

V 42. minúte poslal siedmym tohtosezónnym gólom svoj tím do vedenia, pas Trevora Lewisa jemným tečom predĺžil Shore na slovenského útočníka a ten sám pri zadnej žŕdke nemal problém namieriť do odkrytej časti bránky.

Gáborík tak dosiahol jubilejný 100. bod v drese LA, za Kings odohral od výmeny z Columbusu v roku 2014 dokopy 181 zápasov v základnej časti s bilanciou 51 gólov a 49 asistencií. Ani jeho bodové príspevky však "kráľom" nepomohli k víťazstvu. Jason Zucker totiž svojím gólom poslal duel do predĺženia a už v 12. sekunde extračasu rozhodol o triumfe Wild fínsky útočník Mikael Granlund.

Kings tak nevyužili možnosť viac sa dotiahnuť na postupové priečky, z deviateho miesta strácajú dva body na St. Louis, ktorý si zatiaľ drží druhú voľnú kartu v Západnej konferencii.

Tampa Bay zdolala Ottawu Senators presvedčivo 5:1, hetrikom sa v drese Lightning blysol ruský útočník Nikita Kučerov. V domácej bránke predviedol výborný výkon Andrej Vasilevskij (39 zásahov), jeho slovenský kolega Peter Budaj bol necelých 24 hodín po výmene z Los Angeles pripravený na striedačke v pozícii náhradníka.

NHL - výsledky:
      New Jersey Devils - Montreal Canadiens 3:4 pp, Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 5:1, Minnesota Wild - Los Angeles Kings 5:4 pp /Marián Gáborík za hostí 1+1/

01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 03 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 04 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
18. apríl 2024 03:44