Rinne vynuloval Chicago, Pánik rozdal sedem bodyčekov

14.04.2017, 08:26
Fín kryl všetkých 29 striel domácich hráčov a zaknihoval si druhé čisté konto v play off v kariére.

Hokejisti Chicaga neúspešne vstúpili do play off zámorskej NHL. V úvodnom dueli štvrťfinále Západnej konferencie podľahli v noci na piatok na domácom ľade Nashvillu 0:1, keď jediný gól súboja strelil v 8. minúte švédsky útočník Viktor Arvidsson.

Pre Blackhawks bol neprekonateľnou prekážkou brankár Pekka Rinne. Fín kryl všetkých 29 striel domácich hráčov a zaknihoval si druhé čisté konto v play off v kariére. Slováci Marián Hossa a Richard Pánik v drese "jastrabov" vyšli naprázdno, Hossa sa počas 16:37 min. prezentoval štyrmi strelami, Pánik (13:29 min.) si pripísal mínusku a rozdal až sedem bodyčekov, najviac spomedzi všetkých hráčov. Tretí slovenský útočník v službách Chicaga Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy.

Víťaz základnej časti a držiteľ Prezidentskej trofeje Washington zdolal v úvodnom súboji 1. kola Toronto 3:2 až po predĺžení a ujal sa vedenia v sérii. Autorom víťazného gólu Capitals bol v 6. minúte predĺženia netradičný strelec Tom Wilson, paradoxne rodák z Toronta. V drese Maple Leafs odohral Martin Marinčin svoj prvý zápas v play off v kariére, na ľade strávil 13:43 min., vyslal tri strely a duel dokončil s mínuskou. Slovenský obranca nahradil v zostave zraneného kolegu Nikitu Zajceva.

Anaheim zvládol úvodný duel štvrťfinále Západnej konferencie a na domácom ľade si poradil s Calgary 3:2.

Anaheim - Calgary 3:2

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
25. apríl 2024 14:25