slovan futbalTASR/Oliver Ondráš

Slovan štrnástykrát získal Slovenský pohár. Účasť v Európskej lige má istú

01.05.2017, 18:25

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zdolali MFK Skalica 3:0 a štrnástykrát v klubovej histórii získali Slovenský pohár - Slovnaft Cup. Skaličania dokázali fortunaligistovi vzdorovať iba v prvom polčase, počas ktorého si vytvorili niekoľko šancí, po ktorých mohli ísť do vedenia. Slovanisti postupne prevzali iniciatívu a svoju prevahu potvrdili ďalšími gólmi v druhom polčase. Bratislavský klub získal víťazstvom istotu účasti v Európskej lige UEFA 2017/2018.

Slovenský pohár - Slovnaft Cup, finále:

MFK Skalica - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Góly: 20. Rundič, 62. Čavrič, 75. Soumah (11 m). Rozhodoval: Chmura, ŽK: Čikoš-Pavličko - Savičevič, Šefčík, Rundič, 2432 divákov

Zostavy:

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko - Švrček, Majerník, Szöcs, Mizerák - Hlavatovič - Hruška (82. Vrábel), Pankaričan, Meszáros (82. Ulrich) - Vaščák (68. Milunovič), Šebesta

ŠK Slovan Bratislava: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík - Savičevič (64. Kóňa), De Kamps - Šefčík (58. Oršula), Soumah, Priskin - Čavrič (78. Vittek)

Skaličania mohli ísť do vedenia už v 2. minúte, keď Meszároš ideálne nabehol na center Hlavatoviča, no zblízka trafil iba do brankára Greifa. Meszároš sa vo výhodnej pozícii ocitol aj v 5. minúte, ale zvnútra šestnástky namieril nepresne. "Belasí" postupne prevzali iniciatívu, viac držali loptu a držali hru na súperovej polovici. V 13. minúte si Čavrič vytvoril streleckú pozíciu, z hranice šestnástky strieľal ľavačkou tvrdo, ale tesne nad bránku. Slovanisti zúročili hernú prevahu v 20. minúte. Po rohovom kope sa o efektné "nožničky" pokúsil stopér Milan Rundič a prekonal Čikoš-Pavlička. Po tomto momente ubudlo zaujímavých momentov pred bránkami a na trávniku dominovala najmä bojovnosť. V 34. minúte sa o vyrovnanie pokúsil Hlavatovič, hlavičkou však minul bránku.

Po zmene strán sa Slovanisti snažili o druhý gól. Blízko bol k nemu v 50. minúte Čavrič, ktorý po Kubíkovom centri namieril do ľavej žrde a následne sa neujalo ani niekoľko ďalších centrovaných lôpt. Tlaku Slovanistov pomáhali aj defenzívne zaváhania Skaličanov, ktorí v 62. minúte inkasovali druhý gól. Pri ľavej žrdi nechali priveľa priestoru Čavričovi, ktorý zblízka prestrelil skalického brankára - 0:2. V 67. minúte sa brankár Čikoš-Pavličko poriadne natiahol po tvrdej strele De Kampsa spoza šestnástky, ale prudkú loptu dokázal vytlačiť na rohový kop. Ofenzívna aktivita fortunaligistu neutíchala a jej výsledkom bola penalta v 75. minúte. Unikajúceho Priskina fauloval brankár Čikoš-Pavličko a z bieleho bodu sa nemýlil Soumah - 0:3. Pohodlný náskok dodal "belasým" sebaistotu a tí sa efektnými kombináciami snažili aj o ďalšie góly. Tie však už neprišli, no na radosti Slovanistov to neubralo.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
19. apríl 2024 06:18