04.05.2017, 00:00

Sersen pre HN: Netreba nás odpisovať

Najskúsenejší hokejista Slovenska na majstrovstvách sveta, člen strieborného tímu z Helsínk 2012, obranca Michal Sersen pre HN.

Michal Sersen
Zdroj: TASR

Odmalička bolo jeho snom hrať za Slovensko na majstrovstvách sveta. Skúsenému obrancovi Michalovi Sersenovi sa to podarí už šiestykrát. „Keď nám budú ľudia veriť, tak sa nám postup do štvrťfinále MS podarí,“ tvrdí pre HN.

Predstavíte sa už na šiestom šampionáte v kariére. V čom je pre vás tohtoročný turnaj iný?
Nerobím v tom nejaké rozdiely. Prvýkrát som si na majstrovstvách sveta zahral doma na Slovensku v roku 2011, tak to bolo špecifické. O rok neskôr sme v Helsinkách vybojovali strieborné medaily – to boli úžasné turnaje.

Pred dvoma týždňami ste získali majstrovský titul v drese Banskej Bystrice a do prípravy ste naskočili neskôr ako v minulosti. Je to výhoda?
Nevidím v tom zásadný rozdiel, ale určite je lepšie hrať čo najdlhšie zápasy play-off v ligovej súťaži, ako sa šesť týždňov pripravovať v tréningových kempoch na MS. Sú tam síce prípravné zápasy, ale nie sú tam také emócie, ako keď hráte a navyše aj získate titul.

Bolo na tréningoch v posledných týždňoch prípravy cítiť, že sa každý chce predviesť pred trénerom a získať letenku do Nemecka?
Ja som sa pripojil až do predposledného týždňa prípravy a s mužstvom som trénoval vlastne až pred poslednými zápasmi v Nórsku. Necítil som nejaký tlak na chalanoch, že by ten boj o nomináciu niekto extrémne prežíval. Každý bol na tom rovnako, každý mal šancu zabojovať o šampionát. Nejaká extrémna rivalita by v tomto prípade bola úplne zbytočná.

Čo hovoríte na výraznú obmenu kádra, keďže na šampionáte sa v slovenskom drese predstaví až deväť nových tvárí?
Určite by ich bolo menej, ak b

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.