15.05.2017, 00:00

Cígerov tím smeruje k blamáži nášho hokeja

Prehra s Ruskom 0:6 bola jednou z najvyšších v histórii. Osud Slovákov mali stále v rukách aj Dáni.

Slovenskí hokejisti
Zdroj: TASR

Druhý čierny víkend na hokejovom šampionáte za sebou odštartoval hanebný sobotný debakel od Ruska 0:6. Po ňom sa definitívne prestalo snívať o postupe do štvrťfinále, o ktorý Slováci definitívne prišli po včerajšom súboji proti favorizovaným tímom USA (1:6).

Samotní hokejisti po zápase opakovali rovnaké dôvody prehry, ako vlastne po každom súboji na svetovom šampionáte: nepremieňanie šancí, príliš veľa vylúčených. „Rusi boli lepší, my sme sa snažili robiť všetko možné. Máme to za sebou a musíme sa skoncentrovať na ďalší duel,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner Zdeno Cíger.


Vypadnutie je stále v hre
Ešte horšia ako samotné výkony Slovákov na šampionáte je skutočnosť, že zostupová matematika je po zápasoch v našich skupinách opäť zložitejšia. V prípade ak už Cíger a spol. nezískajú v Kolíne ani jeden bod a zajtra zdolá Taliansko súpera z Dánska za tri body, zostúpime do B-kategórie majstrovstiev sveta po 21 rokoch.

„Nič iné si ani nezaslúžia za to, aký hokej tu predvádzajú.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.