"Vďakabohu." Slovenskí hokejisti pozorne sledovali zápas Dánov proti Talianom

15.05.2017, 19:57
Slováci sa s turnajom rozlúčia zápasom so Švédskom.

Po pondelňajšom zápase MS Dánsko - Taliansko (2:0) spadol slovenským hokejistom i fanúšikom kameň zo srdca. Víťazstvo Dánov znamenalo pre Slovensko istotu zotrvania v A-kategórii. Z priaznivého výsledku mali radosť aj dvaja zo slovenských nováčikov na šampionáte - Tomášovia Zigo a Matoušek.

Obaja spoločne sledovali prvú tretinu spomínaného zápasu, po ktorej bol ešte stav bezgólový. "Nemali sme sa dostať do takejto situácie. Mali sme vyhrať niektoré zápasy predtým a bol by väčší pokoj," uvedomoval si Tomáš Zigo.

Dánske víťazstvo sa nerodilo ľahko, bezgólové skóre zmenil Dán Hardt až v 58. minúte. "Sledovali sme to asi všetci. Bol to z nášho pohľadu veľmi dôležitý zápas, keďže sme sa dostali do takejto situácie. Vďakabohu to dobre dopadlo," poznamenal Tomáš Matoušek.

Slováci sa s turnajom rozlúčia zápasom so Švédskom, v ktorom by radi zaskočili favorita. "Čaká nás ešte jeden zápas. Bude to pre nás posledný duel na týchto MS. Nikto z nás nevie, či sa ešte niekedy dostane na šampionát a verím, že do toho dáme všetko. Jasné, teraz už nebudeme pod takým tlakom, keďže sme zachránení, ale aj tak to bude veľmi náročné," dodal Matoušek.

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 04 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 05 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň
20. apríl 2024 15:52