Sidney CrosbyUSA Today

Crosbyho Pittsburgh zvládol obrovskú drámu. Zahrá si vo finále Stanleyho pohára

26.05.2017, 07:18

Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali v záverečnom siedmom stretnutí finále play off Východnej konferencie NHL na domácom ľade nad Ottawou Senators 3:2 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy.

Pittsburgh prestrieľal kanadského súpera v pomere 42:29, o víťazný gól sa postaral v 6. minúte druhého predĺženia útočník Chris Kunitz, ktorý strelil aj prvý gól duelu.

Obhajcovia trofeje sa vo finále o Stanleyho pohár stretnú s víťazom Západnej konferencie Nashvillom Predators. Prvý zápas je na programe v noci na utorok. Naposledy sa podarilo obhájiť titul v roku 1998 Detroitu Red Wings.

play off NHL /na štyri víťazstvá/
      siedmy zápas finále Východnej konferencie
      PITTSBURGH PENGUINS - OTTAWA SENATORS 3:2 po 2. predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
      Góly: 30. Kunitz (Sheary, Cullen), 52. Schultz (Kessel, Kunitz), 86. Kunitz (Crosby, Schultz) - 31. Stone (Karlsson, Pageau), 55. Dzingel (Karlsson, Turris). Brankári: Murray - Anderson, strely na bránku: 42:29, 18.604 divákov.
      /konečný stav série: 4:3, postúpil Pittsburgh/

01 - Modified: 2024-02-19 08:17:45 - Feat.: - Title: Jágr sa dočkal v NHL veľkej pocty. Pittsburgh vyvesil dres českej legendy 02 - Modified: 2024-02-04 16:16:57 - Feat.: - Title: Čaputová mala pozitívny test na COVID-19. Zrušila svoj program v Pittsburghu, zajtra sa vracia na Slovensko 03 - Modified: 2024-01-03 12:54:23 - Feat.: - Title: Šialenstvo okolo pohárov Stanley: Milujú ich celebrity, ľudia po svete ich skupujú vo veľkom. Čo stojí za ich popularitou? 04 - Modified: 2023-09-14 09:43:35 - Feat.: - Title: Tatar má konečne nový klub. Mohol by to byť preňho naozaj výborný angažmán, verí Slovákovi expert 05 - Modified: 2023-06-04 05:52:00 - Feat.: - Title: Vegas sa vo finále Stanley Cupu ujali vedenia, o víťazstve rozhodli v tretej tretine
18. apríl 2024 17:20