Slovan - LyngbyTASR/P. Neubauer

Slovan prehru neodčinil. Belasí končia v európskych pohároch

20.07.2017, 19:06

utbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 s dánskym Lyngby BK 1:2 a v Európskej lige skončili.

Domáci rozhodli o víťazstve v prvom polčase, keď strelili dva góly v rozpätí desiatich minút.

Slovan nepremenil v 8. minúte pokutový kop, jediný úspešný zásah "belasých" zaznamenal tesne pred koncom Oršula. Kodaň sa v treťom predkole stretne s ruským FK Krasnodar.

EL UEFA 2017/2018 - 2. predkolo - odveta:
BK Lyngby Kodaň - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (2:0)
Góly: 20. Rygaard (z 11 m), 30. Örnskov - 89. Oršula, ŽK: Örnskov, Fosgaard, Ojo - Sekulič, De Sa, De Kamps, Kubík, rozhodoval: Thorarinsson (Isl.)
zostavy a striedania:
Lyngby: Andersen - Brandrup (69. Lund Jensen), Jónasson, Sörensen, Lumb - Fosgaard, Örnskov, Christjansen, Blume - Kjaer (75. Ojo), Rygaard Jensen (64. Hebo)
Slovan: Greif - Kubík, Rundič, Saláta, Sekulič - De Kamps, Savičevič, Hološko (85. Oršula), Čavrič (74. De Sa) - Vittek, Mareš (61. Schet)

Slovan sa od úvodu snažil kombinačnou ofenzívnou hrou čo najrýchlejšie zmazať náskok súpera z prvého zápasu, zodpovedalo tomu aj rozostavenie s dvoma hrotovými útočníkmi, ktorým výrazne pomáhali Čavrič s Hološkom. Aktivita Slovana bola odmenená už po ôsmich minútach, keď sa do šestnástky predral De Kamps a po faule na neho si loptu na biely bod postavil Vittek. Andersen ale jeho strelu vyrazil.

Hneď vzápätí sa do šance dostal Hološko, ale ani on nemieril v dobrej pozícii presne. Na druhej strane dostali v 20. minúte výhodu penalty aj domáci po ruke Mareša. Rygaard s ňou naložil úspešne a poslal Lyngby do vedenia. O desať minút už viedli domáci 2:0, keď sa po rohovom kope na dvakrát presadil Örnskov.

V druhom polčase sa na kopačky hráčov Slovana začala usádzať nervozita, naopak, domáci vedomí si náskoku hrali uvoľnene a čakali na svoju šancu. Jedna z nich prišla v 67. minúte, keď mali opäť výhodu pokutového kopu. Strela kapitána Sörensena však skončila iba na brvne. Výkon Slovana bol v druhom polčase veľmi slabý a postupne sa jeho hráči zmierovali s tým, že v Európskej lige končia.

V závere zápasu zachránila brankára Andersena ľavá žrď po strele Scheta, no pár sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa konečne v dvojzápase trafil do čierneho Oršula. Hráči Lyngby však už v zostávajúcom priebehu zápasu nedopustili žiadnu drámu, a mohli sa tak po záverečnom hvizde radovať z víťazstva i postupu do tretieho predkola.

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
19. apríl 2024 11:07