Vatikán zorganizoval summit katolíckych bloggerov

Vatikán, uvedomujúci si čoraz väčšiu rolu internetu pri šírení katolicizmu, zorganizoval dnes prvý summit katolíckych bloggerov.

Pre obmedzené priestorové kapacity sa na akcii mohlo zúčastniť len 150 ľudí. Spomedzi 750 záujemcov ich vybrali podľa jazykových skupín a lotériou.

Svätá stolica sa podľa agentúry AP čoraz intenzívnejšie snaží využívať internet na kontakt s okolitým svetom. Na blahorečenie pápeža Jána Pavla II. vytvoril špeciálnu stránku na Facebooku a Twitteri. Na YouTube zverejnili videá z jeho 27-ročného pontifikátu a veriaci mohli na spravodajský portál Vatikánu posielať elektronické pohľadnice.

Podľa Paula Tighea z vatikánskej kancelárie pre spoločenskú komunikáciu si katolícka cirkev uvedomuje, že tradičné spôsoby komunikácie jej už nestačia, osobitne vo vzťahu k mladšej generácii.

, 19:28 2. 5. 2011 | Čítané: 681x | Príspevkov: 0
Názory čitateľov
Nie je vložená žiadna reakcia (názor).

Pridať reakciu

Kontextové odkazy ETARGET
HNonline nájdete aj na
Hospodárske noviny na FacebookuFacebook
 fanúšikov
Hospodárske noviny na TwitteriTwitter
 followerov
Hospodárske noviny na Google PlusGoogle+ Hospodárske noviny v AppStoreAppStore
HNonlineFinWebHNporadňaHNkomentáreHNstyleHNtvStratégieHNonline+
Ekonomika a firmy
Slovensko
Svet
Šport
Online rozhovor
Správy zo sveta financií
Komentáre a analýzy
Investície
Svet akcií
Rozhovory
Téma týždňa
Rebríčky
Trhy online
Opýtajte sa odborníka
Staňte sa poradcom
On-line rozhovory
Servisné prílohy
Komentáre
Dnes píše
Zoznam blogerov
Blogy
Karikatúry
Kultúra
Auto-moto
Digitál
Cestovanie
Gastro
Móda
Víkend
Prečo nie?!
Rozhovor týždňa
Digitest
Success story
Nájdite si prácu s HN
Porota hntv
Glosár
Aktuálne videá
Správy
Rozhovor mesiaca
Fórum
Analýzy
Hodnotenie
Prieskumy
Marketér
Dia.sk
eRun.sk
HNreality
HNtravel
HNbenefit
HNlekáreň
ECOPRESS a.s.
Seberíniho 1
P. O. BOX 35
820 07 Bratislava (mapa)
Predplatné
Práca u nás
iHNed.cz
Kontakt
HNcluby
HNkonferencie
HNsemináre
Inzercia
Online inzercia
AIMmonitor
RSS kanál Hospodárske noviny na Facebooku Hospodárske noviny na Twitteri Ecopress na LinkedIn Hospodárske noviny na Google Plus Hospodárske noviny v AppStore YouTube kanál Hospodárskych novín Verzia stránok pre mobilné zariadenia SMS predplatné Hospodárskych novín Pošlite nám krátku správu
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a dát je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona