08.11.2017, 12:00

Manžel Zory Czoborovej: Za týždeň zjem desať kíl bio kureniec

Už dávno som sa tak nezabavila ako pri rozhovore s PETROM ILLIÁŠOM (37), ktorý je verejnosti známy ako manžel Zory Czoborovej.

Manžel Zory Czoborovej: Za týždeň zjem desať kíl bio kureniec
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Na raňajky zje desať vajec, žena mu každý týždeň kupuje desať kíl bio kureniec, večer si vychutnáva manželkine kulinárske špeciality a posledné jedlo si dopraje tesne pred spaním! Navonok to vyzerá, že búra všetky mýty zdravého stravovania. Napriek tomu vyzerá ako stelesnenie Adonisa, zdvihne dvesto kíl a keď konštatujem, že zrejme nemal problém preniesť nevestu Zoru cez prah, so smiechom dodáva: „Pokojne aj dve.“

Zdroj: Téma

O vás je známe, že si zarábate ako počítačový odborník. Čo ste študovali?
Kybernetiku a umelú inteligenciu v Košiciach. Je to vlastne robotika, inteligentné systémy a informačné technológie. Je to už takmer 15 rokov dozadu a veľa tých vecí bolo vtedy ešte na úrovni teórie, dnes už máte umelú inteligenciu v každej práčke či chladničke. Dodnes čerpám z toho, čo som sa naučil, keďže získavanie užitočných informácií je, paradoxne, čoraz ťažšia úloha. Každý rok je ich viac a viac, „lietajú“ všade okolo nás a vybrať tie dôležité a užitočné je nadľudská úloha. Umelá inteligencia môže v tomto smere úžasne pomáhať. Nastala doba takzvaných „big data“.

Na východe Slovenska ste nemali uplatnenie?
Mal som, ale prišiel deň, keď srdce zavelilo, zbalil som sa a už dvanásť rokov som v Bratislave v jednej americkej firme.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík GOLD alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.