21.09.2016, 15:34

Poliačik: Ak príde Matovič o mandát, svedčí to o žalostnom stave tejto krajiny

Martin Poliačik sa vo veci Matovičovej živnosti obráti na ústav štátu a práva Slovenskej akadémie vied. Vyhlásil to na tlačovej konferencii.

Poliačik zároveň vyhlásil sám za seba, že pokiaľ príde Matovič o poslanecký mandát, „bude to vypovedať o žalostnom stave tejto krajiny."

"Mrzí ma, do akej situácie sme sa dostali, lebo sme narazili na akútnu nejasnosť Ústavného zákona. Na základe nedbalosti, zabudnutia či nepozornosti začíname hovoriť o odobratí poslaneckého mandátu," vyhlásil poslanec SaS a predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Poliačik.

Kritizoval aj šéfa parlamentu Andreja Danka.

"Keby Danko nepovýšil svoju ješitnosť nad záujem krajiny nemusíme byť v takejto situácii. Danko mi povedal, že nebude legitimizovať žiadnu činnosť, ktorú navrhuje SaS," doplnil Poliačik na margo pracovnej skupiny, ktorá mala mať na starosti Ústavný zákon.

Matovičova živnosť sa bude riešiť na ďalšom výbore pre nezlučiteľnosť funkcií.

​Zdôraznil, že nie je v spore s Igorom Matovičom.

"Zastupujem výbor a ten má konať plne v súlade s ústavným zákonom, ktorý má platiť pre každého verejného funkcionára rovnako," vyhlásil.

Poznamenal, že kým výbor má prísne dbať na dodržiavanie ústavného zákona, plénum môže zohľadniť politické okolnosti.

"A predpokladám, že zámer zákonodarcu bol ten, aby plénum politicky rozhodlo o tom, či je dostatočne súrna situácia na to, aby bol mandát odobratý," doplnil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.