03.04.2017, 00:00

Príjmy futbalu klesli o desať miliónov

Vlani boli tržby zväzu vyše 25 miliónov, tento rok sa počíta „iba“ s 15,6 milióna. Dôvodom sú odmeny za EURO 2016.

Príjmy futbalu klesli o desať miliónov
Zdroj: TASR

Náš najväčší zväz potvrdil pozíciu suverénnej ekonomickej jednotky medzi športovými federáciami. Slovenský futbalový zväz schválil návrh rozpočtu na tento rok, ktorý počíta s príjmami 15,6 milióna eur. Je to o minimálne päť miliónov vyššia suma, než s akou pracujú na Slovenskom zväze ľadového hokeja. Napriek tomu si futbalisti medziročne výrazne pohoršili – ich rozpočet sa „scvrkol“ až o takmer desať miliónov eur. Dôvodom sú lukratívne príjmy za postup a účasť seniorskej reprezentácie na majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku, kde zverenci trénera Jána Kozáka skončili medzi šestnástkou najlepších tímov kontinentu. Podľa materiálov SFZ priniesol historický úspech do pokladnice zväzu 9,2 milióna eur. Chcete vedieť, odkiaľ prichádzajú na zväz miliónové sumy a čo s nimi následne robí? Pozrite sa na tri najvyššie sumy z hľadiska príjmov a výdavkov v roku 2017.

Celkové príjmy – 15,648 milióna eur


1. Príspevok od štátu
Tak ako pri väčšine športových zväzov, aj pri futbalovom je najväčším prispievateľom do rozpočtu štát – konkrétne ministerstvo školstva. Pre rok 2017 poskytne „futbalistom“ takmer 7,1 milióna eur, čo predstavuje 19,5 percenta z celkovej sumy určenej na podporu našich športových federácií. Aj vďaka vlaňajším úspechom či najvä

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.