15.05.2017, 00:00

V reprezentačnom výbere chýba kvalita. To je realita

Na snímke v popredí vpravo Mário Bližňák, vľavo Marcel Haščák a uprostred Peter Čerešňák počas tréningu
Zdroj: TASR

Je jediným hráčom zo súčasného výberu trénera Cígera, ktorý vie, aké je to hrať a dať gól v NHL. „Nič sme na tomto šampionáte nevypustili,“ tvrdí pre HN Mário Bližňák.

Po Lotyšsku, Dánsku a Nemecku prehrala reprezentácia aj s favorizovaným Ruskom. Prečo?
Začiatok zápasu rozhodol. Mali sme pred súperom príliš veľký rešpekt. Ešte pred zápasom sme si povedali, že chceme to ubrániť a hrať čo najdlhšie na 0:0. No tieto plány už po 72 sekundách hry narušil rýchly gól Rusov. To nás trošku zlomilo.

Čiže využili vašu nekoncentrovanosť?
To by som netvrdil, skôr veľký rešpekt a názvy klubov z NHL za menami hráčov. Pritom sú to takí istí chalani ako my. Samozrejme, že majú svoju kvalitu. Ale s každým sa dá hrať a ani hráč z NHL nie je neomylný. No bolo 0:3 po prvej tretine a v druhej sme si aj my vytvorili nejaké šance. Škoda, že tam nejaký gól nepadol.

Pomohol by vás naštartovať podobne, ako v zápase proti Dánsku?
Pravdepodobne by nás na vyrovnanie nenaštartoval, ale zápas by bol iný a mohol sa skončiť 2:5 alebo 3:5 – rozhodne prijateľnejším, ako nakoniec dopadol. Mali sme tam dobrú presilovú hru aj slušné šance. Ale podržal ich aj brankár Andrej Vasilevskij. Následne sme boli párkrát vylúčení a oni naplno využili svoju kval

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.