StoryEditor

Nový Mercedes A je najkrajším autom roka 2012

17.02.2013, 23:00
Minulý týždeň sa nám predstavila nová Octavia III na Slovensku a Mercedes-Benz triedy A je vyhlásený za najkrajšie auto. Viac v autonovinkách.

Nová Octavia

Nová Octavia, ktorá práve prichádza na slovenský trh, prináša ešte viac priestoru, precízne spracovanie, spoľahlivú techniku, nadčasový, aj keď tak trochu fádny dizajn a zaujímavý pomer ceny a ponúkanej hodnoty. Už v základnej verzii Active presvedčí nová Octavia širokou sériovou bezpečnostnou, komfortnou a funkčnou výbavou. Bezpečnosť zvyšuje elektronická kontrola stability vozidla (ESC) vrátane multikolíznej brzdy, sedem airbagov, signalizácia nezapnutých bezpečnostných pásov pre všetkých päť sedačiek, päť výškovo nastaviteľných hlavových opierok a dvojica úchytov ISOFIX s TopTether na upevnenie detských sedačiek na zadných sedadlách. Pre tretiu generáciu modelu Škoda Octavia bude postupne k dispozícii až osem motorizácií: štyri benzínové motory TSI a štyri naftové TDI s vysokotlakovým vstrekovaním Common Rail. Hodnoty spotreby a emisií týchto novo vyvinutých motorizácií sú až o 23 percent nižšie ako pri doteraz používaných jednotkách. Cena Škody Octavia sa začína pri 13 990 eurách. Je to najslabšia verzia 1,2 TSI, ktorej motor má 86 koní.

Áčko sa svetu páči

Druhá generácia Mercedesu Benz triedy A je podľa mnohých najkrajším autom roka 2012. Novinka oslovila vyše 100-tisíc účastníkov internetovej ankety Most Beautiful Car of the Year 2012 organizovanej francúzskou televíznou sieťou Eurosport, ktorej kanály sú dostupné v 52 krajinách, v dvadsiatich jazykových mutáciách. Medzinárodná anketa o najkrajšie auto sa každoročne koná pravidelne už od roku 1987. Najnovšie sa táto anketa uskutočnila na siedmich internetových stránkach Eurosportu, a to v období od 6. decembra 2012 do 20. januára 2013. Nová trieda A, ktorá sa od jesene predáva aj u nás, už bola viackrát ocenená, a to nie len pre svoj vzhľad, ale aj techniku. Tak napríklad od AUTO BILD Design Award 2012 dostala titul Najkrajšie auto Nemecka. V najväčšom automotoklube Európy ADAC jej zasa udelili ako najobľúbenejšiemu autu titul Žltý anjel 2013. Mercedes Benz triedy A sa u nás v týchto dňoch predáva s jedným z troch benzínových alebo s jedným zo štyroch ponúkaných naftových motorov. Jeho základná cena je 22 920 eur.

Audi Club má na Slovensku má 550 členov

Projekt Audi Club International (ACI) vznikol v roku 2004. Jeho cieľom je vybudovanie siete regionálnych značkových klubov automobilky Audi. Každá z organizácií, ktoré chcú niesť názov Audi Club International vo svojej krajine, musí spĺňať kritériá stanovené materskou organizáciou v Nemecku. V roku 2010 sa aktivita ACI zvýšila a podpora klubov začala naberať obrátky, o čo sa stará najmä oddelenie klubov sekcie Audi Tradition. Do roku 2011 bolo v Európe založených šesť regionálnych zastúpení Audi Club International. Kluby v Nemecku, vo Švajčiarsku, v Taliansku, v Francúzsku, v Holandsku a Luxembursku združujú viac ako 10-tisíc členov ACI. Členovia Audi Club International tvoria alianciu priaznivcov, ambasádorov a vášnivých fanúšikov tejto značky. V lete v roku 2008 bolo na Slovensku založené Občianske združenie priaznivcov automobilov značky Audi na Slovensku – Audi-klub.sk. Združuje približne 550 členov a 5 500 priaznivcov. Medzi hlavné aktivity klubu patrí najmä prevádzkovanie komunikačných kanálov (webová stránka, skupina a fanpage v sociálnej sieti Facebook), konzultácie a poradenstvo, budovanie siete partnerov, no najmä organizovanie podujatí rôzneho charakteru.

(red)

Snímky: Vladimír Dimov, Škoda

01 - Modified: 2004-10-12 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Shell a Bechtel začali predaj InterGenu
menuLevel = 1, menuRoute = auto, menuAlias = auto, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
04. február 2023 16:07