27.12.2018, 00:00

Dôležité je zabezpečiť únik údajov

Dôležité je zabezpečiť únik údajov
Zdroj: EOS KSI

Firmy a inštitúcie sa ani za viac ako pol roka nedokázali vysporiadať s európskym nariadením o ochrane osobných údajov. Na Slovensku síce ešte nepadla žiadna pokuta, ale od januára by sa mala situácia zmeniť. „Úrad na ochranu osobných údajov pravdepodobne po mesiacoch upozorňovania začne dávať aj finančné sankcie,“ konštatuje Igor Straka, odborník TÜV SÜD Slovakia na kybernetickú bezpečnosť. Pritom pokuty za nedodržiavanie nariadenia o GDPR sú extrémne.

Vysoké pokuty
Pokuty tak budú pravdepodobne motivovať firmy zabezpečiť si systémy. „Doterajšia prax v dodržiavaní regulácií bola v niektorých spoločnostiach nasledovná: CEO v spoločnosti zistil, že za porušenie môže dostať pokutu 10- tisíc eur. Na opatrenia však musí uvoľniť 15- tisí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.