27.12.2018, 00:00

Ako archivovať dáta vo firme bezpečnejšie

Pre firmy je dôležitý spôsob, ako uchovávať dáta. Všetky účtovné a iné doklady sa musia archivovať desať rokov po tom, ako boli vytvorené. Preto je dôležité, aby boli prístupné aj počas dlhšieho obdobia a nikto ich nemohol zneužiť.

Dôvod a možnosti ako na to, vysvetľuje Michal Hanzalík, odborník na dlhodobú archiváciu dát zo spoločnosti Piql Slovakia.

Určite má každá z technológií na ukladanie dát svoje pre aj proti. Ale ako by si ich mali firmy rozdeliť?
Dostupnými technológiami, ktoré sú určené pre dlhodobú archiváciu digitálnych dát, sú v súčasnosti magnetické pásky, archívne optické disky a najnovšie, aj filmové pásy určené pre digitálne údaje.

Každá z týchto technológií má svoje pre aj proti, je používaná pre rôzne dôvody a využíva iné spôsoby ukladania. Pojem "archivácia dát" sa však často zamieňa s pojmom "záloha dát". Pri zálohe rozmýšľame relatívne krátkodobo, d

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.