18.02.2019, 00:00

Dvadsať trikov, ako si znížiť daň

  • Akýkoľvek úkon či daňový výdavok, ktoré sa vyskytnú v rámci biznisu, môžu daniari pokladať za neopodstatnené.
  • Čo všetko by teda mali podnikatelia posúdiť a zahrnúť do priznania pri výpočte daní, vysvetľujú odborníci zo Slovenskej komory daňových poradcov.
Dvadsať trikov, ako si znížiť daň
Zdroj: HN/Peter Mayer

Poviete si, podnikateľ má podnikať, nie neustále sledovať zákony, ktoré sa v oblasti daní a účtovníctva vyznačujú značnou neprehľadnosťou a zložitosťou. Na jednej strane treba súhlasiť – veď ak sa podnikateľ nebude venovať biznisu, podnikanie sa rýchlo skončí.

Avšak na druhej strane, ak nebude poznať zákonné rámce podnikania, môže sa mu ľahko stať, že uverí radám alebo úsudkom, ktoré ho budú stáť všetko, čo zarobil. A ešte bude možno vďačný, že vyviazne bez obvinenia napríklad z krátenia dane.

Veľkým odporúčaním pre každého podnikateľa je preto nevyhýbať sa úplne školeniam alebo literatúre pre podnikateľov aj z takej neobľúbenej oblasti, ako sú dane, a súčasne zabezpečovať činnosti, ktoré prekračujú jeho vedomosti kvalifikovanými osobami.

Dane 2020

Získajte komplexné daňové poradenstvo priamo do schránky k pravidelnému vydaniu Hospodárskych novín. 57 tém spísaných expertmi, 6 praktických brožúr a návod, ako vyplniť 2 daňové tlačivá na rok 2020.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.