StoryEditor

Aktuálne správy

10.05.2002, 00:00

ČR má najlepšie vzťahy so SR a s Poľskom a len štvrtina Čechov považuje súčasné vzťahy s Rakúskom za dobré. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky Centra pre výskum verejnej mienky, ktorý sa uskutočnil na prelome marca a apríla. Celkovo 87 % respondentov považuje vzťahy so SR za dobré, čo je v porovnaní s marcom 2000 nárast o 12 %. (TASR)
Izraelská armáda začala včera povolávať do svojich radov vojakov v zálohe. Stalo sa tak v čase, keď vládny kabinet vydal povolenie na útok v pásme Gazy. Ofenzíva izraelskej armády je reakciou na utorňajší samovražedný útok palestínskeho atentátnika. (Viac v rubrike Zahraničie)
Najvyššou podporou verejnosti pre vstup do NATO sa spomedzi 7 krajín, ktoré majú šancu získať pozvánku do NATO už na tohtoročnom pražskom summite, môže popýšiť Rumunsko (85 %), Bulharsko (75 až 79 %). Podpora integrácii do NATO, naopak ,v posledných mesiacoch klesá v Slovinsku (zo 62 na 48 %). V SR sa podpora podľa posledných prieskumov vyšplhala na 61 %. (SITA)
Pri vstupe na územie USA by mali v blízkej budúcnosti platiť pre turistov a obchodných cestujúcich sprísnené podmienky. Snemovňa reprezentantov totiž v stredu 411 hlasmi schválila nariadenie, podľa ktorého by mali byť pasy a víza vybavené tzv. biometrickými znakmi, ako napríklad odtlačkami prstov či identifikáciou očnej dúhovky. (TASR)
Vzhľadom na nepriaznivé tempo ekonomického rastu sociálna situácia obyvateľstva SR sa odrazila v náraste hmotnej núdze. Dávky sociálnej pomoci v decembri minulého roka poberalo takmer 326 000 osôb, čo znamená medziročne nárast o 3,9 %. Ich podiel na celkovom počte obyvateľov dosiahol 11,7 %. (TASR)
Nepálsky premiér Šér Bahadúr Deuba odmietol včerajšiu ponuku komunistických povstalcov na prímerie s tým, že im nemožno dôverovať. (TASR)

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
27. jún 2022 19:24