StoryEditor

Polícii v Európe sa podarilo rozbiť sieť pedofilov

06.11.2007, 06:41
Autor:
SITASITA

Výsledkom medzinárodného vyšetrovania celoeurópskej siete pedofilov je zatknutie 92 osôb v ôsmich krajinách. Na pondelňajšej tlačovej konferencii to oznámili predstavitelia európskej organizácie pre justičnú spoluprácu Eurojust. Do operácie Koala sa zapojila polícia v 18 európskych krajinách a austrálske orgány. V rámci zásahu zatkli 40 osôb v Británii, 21 vo Francúzsku, 11 v Španielsku, osem vo Švédsku, päť v Belgicku, štyri v Taliansku, dve na Islande a jednu v Dánsku.
"Vyšetrovanie pokračuje, jeho výsledkom budú ďalšie zatknutia," vyhlásil prezident organizácie Eurojust Michael Kennedy. Eurojust svoje kroky proti skupine koordinoval s európskou policajnou organizáciou Europol. Hlavného podozrivého dolapili v Taliansku so 70 000 eurami a veľkým množstvom pedofilného materiálu. Talianska polícia ho zatkla vo chvíli, keď sa zrejme pokúšal odcestovať na Ukrajinu, kde má dva domy a odkiaľ pochádza väčšina obetí. Podľa vyšetrovateľov do ukrajinského štúdia často lákali dievčatá vo veku deväť až 16 rokov, ktoré boli objektom čoraz explicitnejších fotografií a nakoniec ich sexuálne zneužívali. Europol uvádza, že z Ukrajiny pochádza 21 z 23 obetí. Zvyšnými obeťami sú belgické dievčatá, ktoré k pózovaniu nútil otec. Muža zadržali minulý rok. Vyšetrovanie ukázalo, že internetová sieť pedofilov mala okolo 2500 klientov. Zatknutie zostávajúcich osôb je podľa Kennedyho "otázkou času".

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/dane-a-odvody-2007, menuAlias = dane-a-odvody-2007, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
08. február 2023 08:18