StoryEditor

Dell u nás spúšťa predaj

27.10.2006, 00:00
Autor:
SITASITA
Spoločnosť Dell plánuje výrazne rozšíriť na Slovensku svoje aktivity a v priebehu dvoch až troch rokov zastávať prvú priečku v predaji výpočtovej techniky.

Spoločnosť Dell plánuje výrazne rozšíriť na Slovensku svoje aktivity a v priebehu dvoch až troch rokov zastávať prvú priečku v predaji výpočtovej techniky.
"Medzi prvých troch najväčších predajcov by sme sa chceli dostať už v nasledujúcom roku, momentálne sme na Slovensku za druhý kvartál na siedmom mieste s 5,7-percentným podielom na slovenskom trhu," skonštatoval obchodný riaditeľ pre Slovensko Miroslav Řezníček.
Cieľom spoločnosti Dell na Slovensku je podľa neho dosiahnuť podobnú úroveň predaja a úspešnosť ako v Česku. Tam Dell predal za uplynulý kvartál 18- až 20-tisíc počítačov. "Kapacita slovenského trhu je však oproti českému zhruba 40-percentná," povedal Řezníček.
Spoločnosť začala na Slovensku s priamym predajom svojich výrobkov, pričom najskôr sa zamerala na korporátnych zákazníkov a o pár rokov chce osloviť aj domácnosti. "V súčasnosti pracuje pre Dell jedenásť ľudí, ktorí sa starajú o slovenských zákazníkov, do konca budúceho roka by ich malo byť do tridsať," povedal Řezníček.
Medzi korporátnych zákazníkov americkej korporácie už dnes patria Slovak Telekom, SPP, Slovnaft a VÚB banka.
Ako v septembri informoval zakladateľ a prezident spoločnosti Michael Dell, firma zriaďuje v Bratislave nové Európske biznis centrum pre celú oblasť Európy, Stredného východu a Afriky, ktoré vznikne transformáciou jej bratislavskej pobočky.
Centrum spoločnosti Dell na Slovensku bude podľa plánov firmy zamestnávať do konca budúceho roka okolo dva a pol tisíca ľudí, ktorí budú zodpovední napríklad za celoeurópske financie a účtovníctvo, marketingové činnosti a analýzy, technickú podporu pre nemecky hovoriace krajiny a obchodnú podporu pre nemecky hovoriace krajiny. V súčasnosti u nás Dell zamestnáva okolo 1 600 ľudí.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
08. február 2023 23:53