StoryEditor

Konštrukta industry dodá do Ruska linku Triplex

04.03.2002, 23:00
Autor:
TASRTASR

Významný kontrakt na dodávku linky Triplex na výrobu špeciálnej zmesi na pneumatiky na osobné motorové vozidlá podpísali uplynulý štvrtok v Moskve a. s. Konštrukta industry z Trenčína a ruský holding AMTEL. Linku za viac než 2 mil. USD slovenský výrobca dodá podniku v Krasnojarsku v priebehu 14 mesiacov. "Od spolupráce so spoločnosťou AMTEL očakávame veľkú budúcnosť," konštatoval po podpise dohody generálny riaditeľ Konštrukty Ľubomír Plško s tým, že sa otvára priestor na dlhodobú spoluprácu. Konštrukta industry doteraz realizovala dodávky gumárenských strojov do závodu Belšina v Bielorusku, Nižnekamskšina v ruskej Tatárskej republike a rokuje o dodávkach do podnikov v mestách Jaroslavľ a Kirov.
Podľa viceprezidenta holdingu AMTEL Nikolaja Vičenkova pri rozhodovaní sa o dodávateľoch nových liniek a výbere Konštrukty viac prihliadali na kvalitu ako na cenu, pretože cieľom je výroba plášťov novej generácie. "Kupujeme ultramoderné zariadenie. Slovenská linka Triplex je výrobok vysokej technológie," poznamenal viceprezident Vičenkov. Holding vlastní v Rusku tri závody na výrobu plášťov na osobné a nákladné automobily, jednu továreň na výrobu plášťov na Ukrajine a jedenásť ďalších spoločností, ktoré dodávajú komponenty a vyrábajú technickú gumu. Ročne vyrába okolo 12 mil. automobilových plášťov a v Rusku mu patrí tretina trhu.
Do technologickej obnovy svojich dvoch závodov v Kirove a Krasnojarsku investoval AMTEL z vlastných zdrojov 35 mil. dolárov a zvažuje investície v objeme 20 -- 30 mil. USD do modernizácie gumárenského podniku vo Voreneži a do továrne Rosava na Ukrajine. Jedným z dodávateľov má byť opäť Konštrukta. Do roku 2005 chce AMTEL zmodernizovať všetky svoje továrne.
Spoločnosť Konštrukta industry sa v minulých dňoch predstavila v Moskve spolu so slovenskými partnermi Matador, a. s., Matador Machinery a VIPO Partizánske na 3. ročníku špecializovanej výstavy gumárenského priemyslu Pneumatiky, technická guma a kaučuk.

18. máj 2022 07:04