StoryEditor

Logistika šetrí prevádzkové náklady

15.04.2004, 00:00
DIW Service, ktorá sa špecializuje na technicko-servisné služby, zamestnáva na Slovensku približne 440 ľudí a poskytuje služby 46 priemyselným firmám.

Spoločnosť DIW Service, ktorá sa špecializuje na technicko-servisné služby, zamestnáva na Slovensku približne 440 ľudí a poskytuje služby 46 priemyselným firmám, pričom jednou z nich je aj Tower Automotive z Malaciek. Vykonáva pre ne technické a technologické čistenie, správu budov, údržbu a revíziu technologických zariadení, a najnovšie aj logistiku. Materská spoločnosť DIW zo Sttutgartu je súčasťou skupiny Voith, ktorá pôsobí na európskom trhu už 40 rokov. Zamestnáva okolo 24-tisíc ľudí.
Najväčšími zákazníkmi DIW na Slovensku sú U.S. Steel Košice, Volkswagen Slovakia, Kraftfoods a Leoni. Podľa predstaviteľov firmy ide o zákazky s obratom väčším ako 300-tisíc korún mesačne. Celkový mesačný obrat DIW na Slovensku potom dosahuje okolo 8 miliónov korún.
Tower Automotive je druhou najväčšou prevádzkou DIW Service v SR. Takmer 70 pracovníkov poskytuje servis pre závod, ktorý zamestnáva 770 osôb. "Z toho vidieť, že obslužná činnosť predstavuje takmer desatinu vlastnej výroby a nemožno ju podceňovať," hovorí prevádzkový riaditeľ Tower Automotive Dušan Královič.
Riaditeľ DIW pre SR a ČR Ivo Glazar dopĺňa, že veľa záleží najmä na logistike, vďaka ktorej sa dá ušetriť najviac prevádzkových nákladov. Preto sa v Malackách rozhodli zveriť kompletnú vnútornú logistiku vrátane vozového parku externej organizácii. DIW prevzal všetkých zamestnancov tohto výrobcu automobilových komponentov, ktorí sa zaoberali logistikou. Navyše rozšíril vozový park o dva špecializované vozíky za 1,7 milióna korún bez DPH. "Máme v Európe asi sto firiem. Príchod veľkých automobiliek vyvolá záujem aj o technicko-servisné služby. Každý by sa mal venovať vlastnej špecializácii a ostatné zveriť ďalším odborníkom," dodal generálny zástupca DIW pre Európu Dietmar Reske.

20. máj 2022 19:50