StoryEditor

Kia sa vrátila na Slovensko

25.08.2003, 00:00

Pred vyše dvoma rokmi sa potichu zo slovenského trhu vytratila kórejská automobilová značka Kia. V pozadí zániku spoločnosti Kia Slovakia stál celý "balík" problémov a zdalo sa, že Kia bude mať podobný osud ako Proton, Maruti či Daihatsu, značky, z ktorých to niektoré na Slovensku skúšali a neuspeli a niektoré sa o to ani nepokúsili.
V medzinárodnej globalizačnej aréne automobilového priemyslu však stále pokračuje integračná alchýmia a jej výsledkom je aj skutočnosť, že koncern DaimlerChrysler si ako strategických partnerov v Ázii vybral Mitsubischi a Hyundai. A práve Hyundai od roku 1998 kontroluje spoločnosť Kia Motors. Ak sa má tento oblúk logicky uzavrieť, tak skutočnosť, že Kia sa na Slovensko vracia prostredníctvom spoločnosti Motor-Car Bratislava, s. r. o., ktorá je spojená práve s automobilmi koncernu DaimlerChrysler, je veľmi prirodzené riešenie.
Spoločnosť Kia Slovensko, s. r. o., založila firma Motor-Car Bratislava, s. r. o., 23. júna tohto roku a bude fungovať ako jej samostatná divízia. Ciele značky Kia pod novou vlajkou sú skutočne ambiciózne, najmä keď je jasné, že obnoviť dôveru zákazníkov je oveľa ťažšie ako budovať priestor pre novú značku "na zelenej lúke".
Spoločnosť Kia Slovensko, s. r. o., chce počas jedného roka vybudovať sieť autorizovaných predajcov v 10 až 12 slovenských mestách. K tomu má pribudnúť účelné a efektívne pokrytie servisnou sieťou. Prvým verejne viditeľným výsledkom týchto ambícií bude otvorenie nového predajného a servisného centra Kia na budúci mesiac v Bratislave na Tuhovskej ul. (Zlaté piesky). Do konca tohto roka má spoločnosť Kia Slovensko, s. r. o., ambíciu predať na našom trhu okolo 300 automobilov tejto značky.

01 - Modified: 2009-11-05 13:43:46 - Feat.: 0 - Title: Británia neprestáva tlačiť peniaze
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/servisne-prilohy, menuAlias = servisne-prilohy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. jún 2022 19:58